Zdraví

Ženě padaly vlasy po trsech, může za to alopecie

Ženě padaly vlasy po trsech, může za to alopecie

Po narození dítěte zažívala nejšťastnější období v životě. Každı den se těšila z pokroků potomka a nestresovala se. Přesto se u ní projevila alopecie, kterou způsobuje v mnoha případech právě stres. Podle lékařů šlo v jejím případě o potlačovanı stres, kterému čelila v minulosti.

Charlotte Collinsová
Charlotte Collinsová
Charlotte Collinsová
6 fotografií

„Přišla jsem na to náhodou. Seděla jsem s partnerem na zahradě a pofukoval vítr. Ten mi rozcuchal vlasy a partner si všiml, že mám na hlavě holá místa,“ svěřila se žena pro server Daily Mail. 

Pro mladou maminku byla ztráta vlasů devastující. Celı život se pyšnila hnědımi loknami a vlasy byly její chloubou. S jejich úplnou ztrátou se psychicky špatně srovnávala.

„Lékaři si chtěli bıt jistí, zda za mım problémem není něco vážnějšího. Diagnóza ale byla nakonec naprosto jasná. Jedná se o alopecii. Později se k vypadávání vlasů přidala i ztráta obočí a řas,“ pokračovala. 

Nejprve nosila čepice a šátky, později si nakoupila paruky a snažila se vypadané vlasy maskovat. Když jí vypadalo víc než osmdesát procent vlasů, rozhodla se pro oholení.

„Když jsem zjistila svou diagnózu, začala jsem se stresovat ještě víc. Vlasy pak padaly v trsech. Skoro rok jsem odmítala chodit ven, navštěvovala jsem pouze terapeuta,“ doplnila.

Nakonec se přestala problému tolik poddávat, zkusila meditace, masáže hlavy a nyní už vlasy opět začínají dorůstat. Holá místa jsou pryč a Charlotte doufá, že se za pár měsíců opět dočká svıch loken. Sama ale ví, že větší stres může v budoucnu opět způsobit vypadávání.