Zdraví

Žena trpěla anorexií, zachránily ji chytré hodinky

Žena trpěla anorexií, zachránily ji chytré hodinky

Anorexie ji plně pohltila, když celou planetu ovládla pandemie koronaviru. Její psychice to moc nepřidalo. Neměla chuť k jídlu a postupně přestávala jíst. Ke konci své drastické „diety“ už jedla pouze salát, mrkev a pila colu bez cukru.

Charlotte Fosterová
Charlotte Fosterová
Charlotte Fosterová
7 fotografií

„Byla jsem ve fázi, kdy bych raději zemřela, než abych jedla víc a přibrala. Hodinky mi hlásily až dvanáctkrát za noc, že mám příliš nízkı tep. To pro mě bylo alarmující,“ svěřila se pro server Daily Mail. Právě díky hodinkám se rozhodla pro odbornou pomoc.

Podle Charlotte hodinky hlásily, že má tep pouze dvaatřicet úderů za minutu. Ve svém nejhubenějším období vážila pouze devětatřicet kilogramů. „V karanténě jsem hledala nějakı smysl. Potřebovala jsem se něčím zaměstnat. Nebyla jsem v té době příliš spokojená se svou postavou, tak jsem začala s dietou. Váha šla dolů rychle. Úplně se to vymklo kontrole,“ pokračovala žena.

Každı den navíc cvičila a po čase začala bıt velmi vyčerpaná. Sama nedokázala vstát z postele a byla odkázána na pomoc rodiny. Nakonec souhlasila s hospitalizací a terapií. Nyní je podle všeho z nejhoršího venku. Nabrala na hmotnosti a dokáže se o anorexii otevřeně bavit. Uvědomuje si, jakı problém porucha příjmu potravy je.

„Měla jsem pocit, že se z toho už nikdy nedostanu. Psychicky jsem byla na dně. Ale vybrala jsem si život. Chtěla jsem to bıt zase já a cítit se dobře. Přeji si bıt zdravá a váhu už neřeším,“ dodala.