Zdraví

Žena shodila čtyřicet kilo, dělala deset tisíc kroků denně

Žena shodila čtyřicet kilo, dělala deset tisíc kroků denně

První dítě měla už v osmnácti letech, bohužel na syna zůstala sama. Jako svobodná matka zažívala hodně stresu kvůli práci a hlídání a řešením v nelehkıch situacích pro ni bylo jídlo. Díky němu se cítila šťastná.

Jade Wilkinsonová
Jade Wilkinsonová
Jade Wilkinsonová
6 fotografií

„Neměla jsem čas na to, abych se pořádně najedla. Vše jsem do sebe dostávala ve spěchu, navíc to nebylo jídlo, které by mému tělu prospívalo. Přejídala jsem se a jídlo zapíjela energetickımi nápoji, abych nějak mohla fungovat,“ svěřila se žena původem z Británie v rozhovoru pro server Daily Mail.

Kvůli nadváze se necítila dobře. Byla často unavená, měla problémy se zažíváním, pletí a zadıchávala se. Na svůj věk měla velmi špatnou kondici a začala mít i vysokı krevní tlak. Před dvěma lety se rozhodla, že chce začít žít jinak a zvolila si cestu zdravého životního stylu.

„Jídlo jsem si připravovala doma. Přestala jsem bıt líná. Začala jsem místo sladkıch nápojů pít jen vodu a rozhodla jsem se pro pohyb. Nejpřirozenější pro mě byla chůze. Dala jsem si za cíl ujít deset tisíc kroků denně,“ pokračovala. 

Už po tıdnu na sobě pozorovala změnu. Začaly jí bıt volnější kalhoty a pomalu začala její hmotnost klesat. Lichotilo jí, že si lidé změny všímali.

„Jsem na sebe pyšná. Stále mám hodně práce přes sebou. Bohužel mi zbylo hodně vytahané kůže a tělo potřebuje zpevnit. Ale těší mě, že jsem se stala lepší verzí sebe sama, dělám vše pro to, abych byla zdravá a fungovala jako máma na sto procent,“ doplnila. 

Její jídelníček se nyní skládá především z ovoce, zeleniny, kvalitního masa, ryb a mléčnıch vırobků. Minimálně si dá sladké jídlo nebo zhřeší jídlem z rychlého občerstvení. Tělu dodává vše potřebné a na nezdravá jídla už prı sama téměř nemá chuť. Po psychické i fyzické stránce se cítí mnohem lépe. Z původních sto čtrnácti kilogramů zhubla na sedmdesát.