Zdraví

Žena se sto sedmdesáti kily prošla extrémní proměnou

Žena se sto sedmdesáti kily prošla extrémní proměnou

Claire pracovala jako chůva a začínala mít problémy se starostí o děti právě kvůli extrémní váze. Za měsíc projedla v přepočtu i padesát tisíc korun. Jídlo pro ni bylo prioritou číslo jedna a soustředila se pouze na něj.

Claire Burtová si operací zachránila život.
Claire Burtová
Claire Burtová
Claire Burtová
6 fotografií

„Operace mě zachránila. Jsem přesvědčená o tom, že bych se postupně projedla až k smrti. Bylo to jediné možné řešení a vím, že jsem udělala dobře, protože bych tady za pár let s morbidní obezitou bojovala o život,“ svěřila se žena pro server Daily Mail. 

Na základní škole byla šikanována spolužáky. To ještě neměla nadváhu, ale pouze byla vyšší než ostatní. Tehdy si prošla anorexií i bulimií a skončila u přejídání. Kvůli tomu začala rychle přibıvat na váze.

„Můj život byla jedna velká deprese. Bojovala jsem sama se sebou od rána do večera. Vše pro mě byl problém. Dělalo mi potíž i oblékání spodního prádla. Cítila jsem se tak méněcenná. Měla jsem pocit, že jen přežívám a jsem všem na obtíž,“ pokračovala. 

Lékaři jí po zralé úvaze před sedmi měsíci odebrali osmdesát procent žaludku a díky operaci postupně zhubla sedmaosmdesát kilogramů. Nyní je z ní novı člověk. A ačkoli se nejprve zákroku bála a styděla se za něj, dnes je ráda, že se pro něj rozhodla. „Zachránilo mi to život. Měla jsem to udělat už dávno,“ dodala.