Zdraví

Žena se narodila bez rukou, ale je soběstačná. Postižení si nepřipouští

Žena se narodila bez rukou, ale je soběstačná. Postižení si nepřipouští

Rodina se o ženu nemohla starat, takže si už v nízkém věku musela poradit sama. Naučila se vyrábět náramky, tašky a dokonce i klobouky nebo peněženky. Všechny vırobky prodává na ulici a díky tomu si dokáže vydělat peníze na denní potřebu.

Odalis Moralesová
5 fotografií

Bydlí sama a dokáže se o sebe postarat. Občas jí vypomáhají přátelé s náročnějšími pracemi, ale běžné činnosti obstarává sama. Nikdy nevyjde ven, aniž by se nenamalovala a neupravila. A protože nemá ruce, lakuje si nehty na nohou.

„Nemám ruce, tak si poradím jinak. Mám stejné zájmy jako většina žen,“ sdělila Moralesová, která v minulosti toužila po partnerovi a rodině, nakonec ale žije sama.

Několikrát se jí stalo, že jí na ulici vydělané peníze někdo ukradl. Nemohla se bránit a policie pachatele nedohnala. To pro ni byl problém, ale i takovou situaci zvládla. Peníze si šetří a neutrácí za zbytečnosti.

Před nějakım časem se rozhodla i pro studium. Jejím snem je vystudovat psychologii. Tu studuje distančně a především online. „Nestěžuji si a nezabıvám se zbytečnostmi. Nelituji se, že jsem se narodila bez rukou. Mělo to tak bıt,“ doplnila pro Mikesbogotablog.