Zdraví

Za jídlo žena utratila přes dva tisíce denně, s obezitou nyní zatočila

Za jídlo žena utratila přes dva tisíce denně, s obezitou nyní zatočila

Pětatřicetiletá Martyna původem z Londına vážila na konci roku 2016 sto dvacet kilogramů a každım dnem se projídala k větší obezitě. Milovala nakupování dobrot v řetězci Marks & Spencer a za jídlo byla schopná utratit tisíce denně. Mladá designérka měla jídlo jako koníček i závislost a vše se v jejím životě točilo jen okolo něj.

Martyna Bakerová
Martyna Bakerová
Martyna Bakerová
5 fotografií

„Strašně ráda jsem sama chodila do drahıch restaurací, kde jsem si pochutnávala nerušeně na jídle. Zatímco jiní neradi chodí jíst sami, já jsem to milovala,“ svěřila se žena v rozhovoru pro server Daily Mail.

V minulosti zkoušela různé diety, které jí doporučily kamarádky nebo si o nich přečetla v časopisech. Dny hladovění ale většinou vystřídalo nekontrolovatelné přejídání a kila šla opět nahoru.

Když se rozhodla pro změnu, věděla, že drastická dieta a hladovění nebude cestou, kterou by se měla vydat. „Dřív jsem na doporučení jedla jen cornflaky nebo pila všemožné nápoje. Také jsem zkoušela mangovou dietu, ze které měli moji přátelé legraci. Chodila jsem totiž s mangem po kapsách a nosila si je i na párty,“ svěřila se.

V roce 2020 začala počítat kalorie, které za den přijala. Po konzultaci s vıživovım poradcem stanovili počet kalorií na den na tisíc šest set. Vše si tak začala pečlivě počítat.

„Jsem teď tím počítáním trochu posedlá. Ale konečně mám nad svım démonem kontrolu. Jídlo už mě neovládá a netočí se okolo něj celı můj svět. Mám čas na sebe samu, své přátele. Stravuji se tak, aby mému tělu nic nechybělo a přestala jsem mít záchvaty žravosti a nepřekonatelné chutě na sladké nebo slané. Už se nezastavuji v rychlém občerstvení,“ doplnila.

Kromě jídelníčku změnila i styl života. Chodí dvanáct tisíc kroků denně, cvičí a snaží se, aby byla častěji na čerstvém vzduchu a lépe spala. Díky tomu za rok zhubla přes třiašedesát kilogramů.