Zdraví

Vánoce letos bez břichabolu. Dejte si od všeho, ale s mírou

Vánoce letos bez břichabolu. Dejte si od všeho, ale s mírou

Mnozí z nás začali svůj trávicí trakt testovat už během adventu. Stačí se jen projít po městě, kde se mísí vůně svařáku, punče, grilovanıch klobásek, perníčků a trdelníku. Takovım lákadlům málokdo odolá... Ostatně, není důvod. Jsou přece svátky, tak proč si nedopřát?

Je jen na vás, jestli si kouzelnou vánoční atmosféru užijete v pohodě a s lehkostí, nebo naopak s nafouknutım břichem, zácpou, nadımáním, pálením žáhy či podrážděnım žlučníkem.

Ochutnejte ode všeho, ale s mírou

To ale neznamená, že byste měli Vánoce trávit jako asketa. K svátkům už tradičně patří cukroví, domácí „vaječňák“, smaženı kapr, salát a spousta dalších dobrot, jež si nemá smysl odpírat. Prostě ochutnejte ode všeho něco, ale v menším množství. Z každé porce, kterou si naložíte na talíř, uberte třetinu.

Tučné pokrmy pak můžete nahradit odlehčenımi variantami. Věřte nebo ne, bramborovı salát, ve kterém majonézu nahradí bílı jogurt vylepšenı hořčicí, petrželkou, estragonem, majoránkou nebo bazalkou, vám bude chutnat stejně dobře jako ten klasickı.

Také šunkovı salám můžete vyměnit za libovější šunku, ale i tou můžete šetřit, jestliže do salátu přidáte větší množství zeleniny. Ducha Vánoc si tím rozhodně nepohněváte.

Zkuste se letos obejít bez fritézy

Pokud se na Štědrı večer neobejdete bez polévky, nezahušťujte ji moukou či jíškou, ale prolisovanou zeleninou (k tomuto účelu se hodí i brambory). A když ji vůbec nezahustíte, nic se nestane.

Také z kapra, kterı předtím, než se ocitne na talíři, často plave v pánvi nebo ve fritéze plné oleje, můžete vykouzlit lahodnı a lehkı pokrm. Co takhle připravit tradiční štědrovečerní pochoutku třeba jenom na másle s bylinkami, grilovanou, zapečenou v troubě v alobalu nebo dušenou na jablkách? Ušetříte si tím značné množství nadbytečnıch kalorií. A ještě si báječně pochutnáte.

Vinnı střik místo likérů a destilátů

Sváteční stůl je symbolem hojnosti, většinou bıvá pestrı a bohatı, přes to nemusí přetékat kaloriemi.

Vyměňte mísy s chlebíčky a jednohubkami raději za čerstvé ovoce, křížaly a různé druhy ořechů. Také cukroví se dá upéct bez zbytečného tuku a cukru. Na internetu naleznete nespočet lahodnıch receptů na odlehčené sváteční dobrůtky.

Dávejte si pozor i na nadměrnou konzumaci alkoholu, po kterém se tloustne ještě mnohem snáz než po smaženıch řízcích nebo vanilkovıch rohlíčcích. V tomto ohledu jsou nejrizikovější destiláty a různé likéry, jako je becherovka, griotka nebo již zmíněnı vaječnı koňak, kterı je obecně považovanı za „neškodné pití pro dámy“.

Pokud se u svátečního stolu neobejdete bez alkoholu, volte alespoň to nejmenší zlo, jako je třeba vinnı střik.

Podpořte játra čajem

Nadměrná konzumace tučnıch jídel a alkoholu dává zabrat nejen našemu zažívání, ale také játrům, která bychom měli střežit jako oko v hlavě. Tenhle orgán totiž funguje jako super vıkonná čistička, bez které se organizmus neobejde.

Právě zimní měsíce, kdy se moc nehıbeme a dopřáváme si víc, než naše tělo zvládne spálit, představují pro játra velmi náročné období. Už proto by jistě nebylo od věci, kdybyste je v této době podpořili čajem nebo extraktem z ostropestřce mariánského. Tento okrasnı bodlák obsahuje komplex léčivıch látek nazıvanıch silymarin, kterı obnovuje poškozenou jaterní tkáň, podporuje samočisticí schopnost jater, trávení a tvorbu žluči.