Zdraví

Policie už zná ženu, která strčila dívku na kole přímo na projíždějící autobus

Policie už zná ženu, která strčila dívku na kole přímo na projíždějící autobus

„Hned po zveřejnění se nám ozvalo několik svědků. Totožnost ženy i druhé osoby se podařilo velmi rychle potvrdit. Policisté v tuto chvíli již provádí procesní úkony,“ uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková.

Ženě na havířovské Hlavní třídě zřejmě vadilo, že dívka jede na kole po chodníku. Když cyklistka projížděla okolo, chodkyně do ní žďuchla.

„Dívka z důvodu ataku neudržela rovnováhu a i s kolem spadla na právě projíždějící autobus MHD Havířov. Jen díky velkému štěstí se dívce nic vážného nestalo,“ popsala policejní mluvčí Eva Michalíková situaci, která se udála 14. srpna okolo sedmé hodiny večer.

Cyklistka měla štěstí, že okolo projíždějící autobus byl už na silnici vedle ní a ona se o něj při pádu jen opřela. Kdyby spadla před něj, mohla by mít událost daleko vážnější následky.

Policisté věc prověřují jako pokus o ublížení na zdraví. K dispozici měli jen kamerové záznamy, ne přímé svědky. Zveřejnili proto snímky pořízené nedalekımi kamerami, na nichž je žena v šortkách a červeném tílku a muž s modrım batohem.

„Žádáme veřejnost, která by mohla k totožnosti osob poskytnout jakékoliv informace, případně i samotné svědky incidentu, aby se obrátili na linku 158 nebo nejbližší policejní služebnu. Také žádáme samotnou ženu, aby se přihlásila,“ vyzvala dnes ráno mluvčí.