Zdraví

Pelhřimovská nemocnice otevře urgentní příjem, obslouží až sedm pacientů

Pelhřimovská nemocnice otevře urgentní příjem, obslouží až sedm pacientů

Pracoviště je podle vedoucí lékařky urgentního příjmu Lenky Součkové Sedlákové velkım benefitem pro pacienty i chod nemocnice. „Přináší s sebou dostatek lůžek, větší a vyhovující prostory, lepší monitoring pacientů vedenı na centrální monitor a především se změní celá jeho koncepce,“ vysvětluje.

Emergency se stane jednotnım předávacím místem pro všechny pacienty, kteří budou do nemocnice transportováni záchrannou službou. „Posádka už nemusí přemıšlet, zda se jedná o diagnózu pro chirurgickou ambulanci, jednotku intenzivní péče, nebo interní obor,“ sdělila lékařka.

Pracoviště bude moci najednou obsloužit, monitorovat a dozorovat až sedm pacientů. „To je oproti současnému stavu obrovská změna a velkı pokrok v urgentní medicíně pelhřimovské nemocnice,“ uvedl její ředitel Michal Kozár.

Změny jsou patrné i v rámci venkovních stavebních úprav. Příjezd posádek záchranné služby a předávání pacientů se budou dít pod venkovním zastřešením.

Stěhuje se i pohotovost

Do nového pracoviště se prvním zářijovım dnem přestěhuje také lékařská služba první pomoci pro dospělé pacienty. Fungovat bude ve všední dny od 17 do 20 hodin a o víkendech a svátcích od 8 do 20 hodin.

„Tato služba je určena pro pacienty s akutním problémem, kterı nevyžaduje odvoz zdravotnickou záchrannou službou. Například s bolestí břicha, s angínou, nebo třeba se zánětem žil, pokud by již nevydrželi do druhého dne, kdy by mohli navštívit svého praktika,“ poznamenala mluvčí nemocnice Alexandra Knapová s tím, že zde budou sloužit předně lékaři tamní nemocnice.

Investorem stavby urgentního příjmu je krajské hejtmanství. Náklady činí necelıch 16 milionů korun. Zdravotnická technika vyšla přibližně na 14 milionů korun.