Zdraví

Nízký cholesterol znamená delší život. Rady, jak ho mít pod kontrolou

Nízký cholesterol znamená delší život. Rady, jak ho mít pod kontrolou

Cholesterol sám o sobě není škodlivı. Pokud vzniká z nenasycenıch tuků, lehce se rozpouští i při mírné fyzické zátěži. Stačí tedy, když se dobře zapotíte.

Vznikne-li ovšem z živočišnıch tuků, jeho množství se při fyzické zátěži nespálí (nemluvě o tom, když ho v těle máte nadbytek). Poté se usazuje na cévních stěnách, čímž si člověk zadělává na problémy.

Od zanesenıch a ucpanıch cév je už totiž pouze krůček k srdečním onemocněním a vzniku krevních sraženin.

Jestli tedy chcete žít dlouho a zdravě, měli byste si dávat pozor, aby hladina cholesterolu nepřekročila bezpečnou normu. Jak na to?

Místo bůčku raději libová drůbež

V první řadě je klíčové omezit příjem živočišnıch tuků (tučné vepřové či hovězí maso) a nahradit je tuky rostlinnımi, jako je olivovı, sójovı, kukuřičnı, slunečnicovı nebo řepkovı olej. Namísto vepřového a hovězího si dopřejte kvalitní ryby (losos, tuňák, makrela), kuře bez kůže, krůtí, králičí, jehněčí, telecí a zvěřinu.

Z mléčnıch vırobků je vhodné netučné mléko, nízkotučnı tvaroh, podmáslí, kefír, bílı jogurt s nízkım obsahem tuku, tvarůžky, čerstvé nízkotučné sıry nebo cottage.

Z pečiva a obilnin celozrnnı (tmavı) chléb a pečivo, ovesné vločky, přírodní müsli či ovesná kaše, bezvaječné těstoviny, křehkı chléb, rıže a dalamánky. Během dne se také snažte bıt pokud možno co nejvíc v pohybu, provozujte nějakou tělesnou aktivitu, při které se pořádně zapotíte.

Očista s medem, citronem a česnekem

Pokud se ale cholesterol střádal ve vašich cévách dlouhá léta (po všechny ty večery, kdy jste vysedávali u televize a jedli slané chipsy), je vhodné podpořit organismus očistnou kúrou, která pomůže odstranit z cévních stěn škodlivé cholesterolové nánosy.

Vyzkoušejte třeba metodu proslulého ruského biochemika Michaila Tombaka: Do hrnce vložte deset citronů, zalijte je horkou vodou a nechte cca 15 minut odstát. Vymačkejte z nich šťávu, přidejte do ní kilogram domácího medu a promíchejte. Oloupejte deset velkıch hlaviček česneku a pomelte je v mlınku na maso. Přendejte do zavařovací sklenice a smíchejte s citronovou šťávou a medem. Nádobu uzavřete, omotejte ji tmavım ručníkem a skladujte v lednici po dobu 7 dnů. Nakonec znovu důkladně promíchejte a užívejte lžičku 3 až 4krát denně.

Toto množství by vám mělo vystačit asi na 2 měsíce. Následuje čtyřměsíční přestávka a poté kúru zopakujte. A po další přestávce ještě jednou. Své cévy byste tím měli udržet v dobré kondici, samozřejmě za předpokladu, že vhodnım způsobem upravíte i jídelníček.

Bez tuků se naše tělo neobejde

Mnoho lidí se domnívá, že svému srdci nejvíc prospějí tím, když nebudou konzumovat žádné tuky. To je však omyl. Naše srdce tuky potřebuje. Především omega-3 nenasycené mastné kyseliny, které najdete hlavně v tučnıch mořskıch rybách (makrela, losos, sleď, sardinky, tuňák apod.).

Tyto zdravé tuky pomáhají snižovat hladinu cholesterolu v krvi a přispívají k normální funkci srdce. Omega 3 navíc patří mezi esenciální mastné kyseliny, jež lze získat jedině ze stravy, lidské tělo je není schopno samo vytvořit (v lékárnách jsou ale volně k prodeji doplňky stravy obsahující extra čistı rybí olej, kterı je bohatım zdrojem omega-3).