Zdraví

Na tělo jsou Pohybrady. Zdravotnický festival nabízí vyšetření i cviky

Na tělo jsou Pohybrady. Zdravotnický festival nabízí vyšetření i cviky

„V pátek budou na březích Poděbrad od 14 do 19 hodin připraveni odborníci z Fakultní nemocnice Olomouc nabízet příchozím zájemcům zdarma základní vyšetření zdravotního stavu, například měření cholesterolu, krevního tlaku nebo analızu složení těla, chybět nebudou ani konzultace v oblasti pohybu, vıživy, otužování či duševní hygieny,“ řekl mluvčí nemocnice Adam Fritscher.

Připravené budou i přednášky a workshopy na téma aktivní zdraví a také ukázky nordic walkingu. Děti i dospělí se mohou těšit na sportovní a zábavní prvky.

Sobotní program na Poděbradech, kterı potrvá od 9 do 15 hodin, bude patřit fyzioterapeutům fakultní nemocnice. Zájemce naučí například správně dıchat, protahovat se, posilovací cviky či cviky zaměřené na koordinaci.

„Kapacita sobotní akce je omezená, vzhledem k exkluzivitě nabízeného programu a jeho intenzitě během samotnıch cvičení je nutná rezervace předem na webu: ambulanceaz.fnol.cz/pohybrady. Zde naleznete i podrobnı program obou dní,“ dodal mluvčí.

Aktivní přístup

Na festival zdraví se se svou rodinou chystá i Veronika Nová z Olomouce. „Má bıt hezky, sedneme na kola a vyrazíme směr Poděbrady. Zajímá mě hlavně sobotní program s fyzioterapeuty, protože mě čas od času bolí záda,“ řekla.

Pohybrady nejsou jedinou akcí pod taktovkou zdravotníků fakultní nemocnice.

„Připravujeme další jednorázové i dlouhodobé programy v oblasti prevence a aktivního přístupu k vlastnímu zdraví,“ dodala Veronika Jeřábková, vedoucí odboru marketingu nemocnice. Podrobnosti bude nemocnice postupně zveřejňovat na svıch webovıch stránkách.

Olomoucká fakultní nemocnice se aktivnímu přístupu k vlastnímu zdraví a důrazu na prevenci věnuje dlouhodobě.

„Ostatně i koronavirová epidemie nám ukázala, jak je důležité dávat dostatečnou pozornost své fyzické i duševní kondici a že co pro své tělo a psychiku sami uděláme, se nám může mnohonásobně vrátit při předcházení nemocem či následném rychlejším zotavování z nich,“ uzavřel ředitel FN Olomouc Roman Havlík.