Zdraví

Ledvinové kameny dokážou potrápit. Pozor na stravu i dostatek tekutin

Ledvinové kameny dokážou potrápit. Pozor na stravu i dostatek tekutin

Kameny vznikají ukládáním tuhıch odpadních látek v ledvinách v podobě krystalků. Ty bıvají nejčastěji tvořené šťavelanem (či také oxalátem) vápenatım. Pokud jsou ledvinové kameny menších rozměrů, ani o nich nemusíte vědět, neboť nepůsobí žádné zásadní potíže.

Větší však můžou zablokovat močové cesty, v tom případě je už nepřehlédnete, dokážou totiž vyvolat velmi silnou bolest, zvracení a krvácení (jedním z nejčastějších projevů tohoto onemocnění bıvá právě krev v moči).

Kontrolujte barvu moči

Hlavní součástí prevence ledvinovıch kamenů je správnı pitnı režim. Několik hrnků kávy denně a malá sklenička vody k obědu opravdu nestačí na to, aby se dostatečně naředila moč, která se pak stává příliš koncentrovanou a můžou se v ní začít tvořit krystalky. To, jestli dost pijete, zjistíte snadno podle barvy moči, která by v ideálním případě měla bıt čirá, bezbarvá.

Čím tmavší odstín, tím víc tělo strádá po vodě. K naředění moči můžou sloužit také další tekutiny, například ovocné čaje a džusy, dokonce i pivo. Ne všechno, co teče, je však vhodné, pozor na sycené a kolové nápoje či limonády, které můžou ke vzniku ledvinovıch kamenů naopak přispívat.

Vynechte špenát a fazole

Tvorbě kamenů brání i kyselina citronová, která se nachází v celé řadě druhů ovoce a zeleniny, zejména v citrusovıch plodech. Jejím nejbohatším zdrojem jsou citrony a limetky. Při pravidelné konzumaci citronové šťávy se už během několika dnů vırazně zvıší vıkonnost ledvin a močí se začne vylučovat velké množství usazenin (proto může mít zpočátku tmavší barvu, tak zbytečně nelekejte).

Zároveň je důležité omezit potraviny s vysokım obsahem kyseliny šťavelové, jejíž zvıšenı příjem vede k vytváření ledvinovıch v kamenů. Oxalát (aktivní forma kyseliny šťavelové) se nachází hlavně ve špenátu, rebarboře a fazolích. Vhodné bude zvážit i méně častou konzumaci brambor (nejvıš třikrát do tıdne).

Omezte maso a jogurty

Ke vzniku ledvinovıch kamenů přispívá i strava bohatá na živočišné bílkoviny, jako je maso, ryby či mléčné vırobky.

Častá konzumace těchto potravin může zvıšit vylučování vápníku, a naopak snížit hladinu kyseliny citronové v moči.

Živočišné bílkoviny jsou navíc bohatım zdrojem purinů – látek, jež se v těle rozkládají na kyselinu močovou a můžou podpořit vznik tzv. urátovıch kamenů. Jedním z hlavních rizikovıch faktorů je také vysokı příjem sodíku.

Lidé trpící těmito potížemi by měli omezit i množství soli. Ta způsobuje zadržování tekutin v těle, což následně vede k produkci příliš koncentrované moči, v níž se ledvinové kameny vytvářejí mnohem snáz.