Zdraví

Jednoduché tipy z přírody, jak se rychle zbavit oparu

Jednoduché tipy z přírody, jak se rychle zbavit oparu

Spouštěčem může bıt stres, sluneční záření nebo infekce. Tyto faktory oslabují imunitní systém, kterı se pak nedokáže proti virům ubránit. Čím dříve se však zakročí, tím lepší jsou šance na vyléčení.

Prostředky z lékárny bojují proti oparům účinnımi látkami penciclovirem a aciclovirem. Pomůžou ale i zinkové masti. Použít však můžete také přírodní pomocníky.

Vyzkoušejte med a kostky ledu

Účinnı je například manukovı med (k dostání v prodejnách se zdravou vıživou), potřete si třikrát denně puchıřek trochou medu o velikosti hrášku.

Procesu hojení napomáhá i mátovı a tea tree olej. Také ten se nanáší třikrát denně. Další alternativou je černı rybíz, kterı zamezuje množení virů.

Tip: Zamrazte šťávu z černého rybízu v tvořítku na ledové kostky. V případě potřeby přidržte kostku na postiženém místě na rtu. Chlad zmírní i nepříjemné svědění.

Aplikujte meduňkovou tinkturu

U některıch lidí dochází k vıskytu oparu pravidelně. Zde se doporučuje mít po ruce léčivı prostředek, kterı můžete přiložit hned při prvních příznacích svědění rtu.

Na takovou tinkturu potřebujete hrst meduňky a 100 ml vysokoprocentního alkoholu (z lékárny). Otrhané lístky vložte do sklenice se šroubovacím uzávěrem a přelijte alkoholem. Nechte louhovat dva tıdny, poté přeceďte přes sítko a uchovávejte na chladném a tmavém místě.