Zdraví

Jak pandemie ovlivnila léčbu rakoviny, řekne v Rozstřelu onkoložka

Jak pandemie ovlivnila léčbu rakoviny, řekne v Rozstřelu onkoložka

Rakovina postihne v Česku každého třetího obyvatele, každı čtvrtı na ni zemře. Velkou roli v úspěšnosti léčby hraje prevence a včasné zachycení. A to se právě v době pandemie změnilo.

Mnoho lidí kvůli epidemii covidu-19 odložilo či úplně zrušilo preventivní prohlídky a následky se již dostavují. Lékaři pozorují při operacích pokročilejší nálezy.U některıch typů rakoviny přitom stačí tıdny, aby se z drobného zákroku stala dlouhá a náročná léčba.

Navíc se odkládaly i operace a léčba onkologickıch pacientů (víc jsme psali zde). 

Jak moc toto ovlivní úspěšnost léčby lidí s rakovinou? Jakı je nyní stav očkovanosti onkologickıch pacientů? Jak vıznamně se v onkologii posunula za poslední léta metoda moderní diagnostiky? A jakou naději pacientům s rakovinou přinášejí nové léky?

Přední česká onkoložka Jana Prausová
Předsedkyně České onkologické společnosti ČLS JEP Jana Prausová na tiskové konferenci k průběhu pandemie covid-19 a jejím dopadům na onkologicky nemocné v ČR. (5. června 2020)
Přední česká onkoložka Jana Prausová
6 fotografií

Na tyto a další dotazy bude v pořadu Rozstřel u moderátora Vladimíra Vokála v úterı od 12 hodin odpovídat přední česká onkoložka Jana Prausová, primářka Onkologického oddělení FN Motol a předsedkyně České onkologické společnosti České lékařské společnosti.