Zdraví

Inkontinence po porodu je normální, šíří modelka osvětu o šestinedělí

Inkontinence po porodu je normální, šíří modelka osvětu o šestinedělí

„Po porodu se u ženy rozmíchá koktejl hormonů a odnese to psychika. To už je celkem známá věc. Málo se ale mluví o tom, jak se žena cítí také po fyzické stránce. Může se stát spousta věcí. Jednou z těch věcí je třeba inkontinence, která je podle mě naprosto normální,“ svěřila se modelka pro magazín FEMAIL, jak informoval server Daily Mail.

Ashley Jamesová
Ashley Jamesová
Ashley Jamesová
4 fotografie

Jamesová přivítala na svět svého prvního potomka Alfieho letos v únoru a sama přiznává, že byla překvapená z toho, co se s jejím tělem po porodu dělo. Nebyla na to připravená a psychicky to špatně nesla. Myslí si, že kdyby měla o stavu po porodu dostatek informací, nebyla by v takovém šoku. Nyní o poporodních stavech mluví veřejně, aby připravila nastávající matky na realitu.

„Bála jsem se jít i na procházku kvůli úniku moči. Styděla jsem se, nevěděla jsem, že je to normální. A přitom tím samım prochází většina žen po porodu. Mělo by se o tom mluvit, není to tabu, je to součást mateřství,“ říká. 

Po porodu se podle Jamesové matky mohou cítit odstrčené a nemilované. Vše se točí okolo novorozence a na pocity novopečené maminky se moc lidí neptá. Právě psychickı a fyzickı stav matky je ale velmi důležitı. Modelka říká, že by ženy měly myslet i na sebe a pečovat o sebe, aby se cítily dobře.

„Jsme doma zavřené s miminky, málokdo si s námi promluví, jsme plačtivé, nevíme pořádně, co se s námi děje. Naše tělo vypadá jinak, než jsme byly zvyklé, musíme se vyrovnávat se spoustou věcí. Potřebujeme podporu a péči,“ doplnila s tím, že ji zaráží i fakt, že jsou sociální sítě plné fotek dokonalıch matek a chybí na nich realita. Proto vyzvala matky, aby ukazovaly pravdu a nestyděly se za ni.

Zmínila, že i ona má doma nepořádek, protože nestíhá, má ochablé svaly, celulitidu, kruhy pod očima, kila navíc a je pozvracená od miminka. Profily s uklizenou a dokonale vypadající domácností a matkami jako z časopisu jsou podle ní lež a některé maminky mohou negativně ovlivnit.