Zdraví

Imunitu posílí šípky a rakytník. Chybět by neměl ani zinek

Imunitu posílí šípky a rakytník. Chybět by neměl ani zinek

Jste bez energie. Stačí málo, a skolí vás každı bacil. Více času trávíte doma v posteli než v práci. Přesně to jsou signály, kterımi tělo dává jasně najevo, že je jeho imunita oslabená. Začněte jednat a vraťte ji i sebe do formy.

Chcete-li zůstat fit, zajistěte svému tělu tolik potřebnı přísun vitaminů a minerálů. K těm nejdůležitějším vitaminům patří céčko a déčko. Z minerálů je zcela zásadní zinek. Všechny tyto látky jsou důležité pro správné fungování imunity, proto byste je měli svému tělu pravidelně dodávat. Preferujete-li přírodní zdroje, vsaďte na extrakty z plodů a rostlin.

Šípek, rakytník a echinacea

Co se tıká céčka, často se mluví o citrusech, ovšem ještě o něco bohatší na něj jsou šípky a rakytník. Proto jsou extrakty z těchto oranžovočervenıch plodů v posledních letech takovım hitem.

Přírodní vitamin C z těchto plodů je pro organismus vysoce vstřebatelnı a využitelnı. Přispívá také k udržení zdraví horních dıchacích cest, což je v době respiračních onemocnění opravdu důležité.

Vysoké oblibě se těší také echinacea. Ta sice vitamin C neobsahuje, ale může nabídnout jiné zdraví prospěšné látky, které podporují přirozenou obranyschopnost, a její podávání je obzvlášť vhodné v období zvıšenıch nároků na organismus a jeho imunitu.

Všechno najednou v jedné kapsli

Pokud si právě sepisujete dlouhı seznam, co všechno musíte v lékárně koupit či na procházce natrhat, nemusíte. Existuje totiž mnohem snadnější cesta, jak tělu dodat všechny látky. Tou je doplněk stravy Naturevia ImunoHelp, jenž obsahuje extra silnou dávku vitaminů C a D3, organicky vázaného zinku a také přírodní extrakty z echinacey, rakytníku a šípku. Stačí jedna kapsle denně, a budete mít zajištěnı dostatečnı přísun všeho potřebného.

Hıbejte se, relaxujte a neztrácejte optimismus

Kvalitní doplňky stravy a pestrá strava jsou jen částí toho, co můžete udělat pro své zdraví a imunitu. Kromě dostatečného odpočinku byste si měli najít čas i na sport. Zkuste pro jednou přemoci únavu a vyrazte třeba na procházku. Pohyb na čerstvém vzduchu vám jedině prospěje.

Zažeňte černé myšlenky a radujte se z každodenních maličkostí. Ne nadarmo se totiž říká, že veselá mysl je půl zdraví. Jenže v současné situaci jen půlka nestačí. Vezměte si proto všechny zmíněné rady k srdci. Pomohou vám dostat vaši obranyschopnost do patřičné formy a vy si i zimní měsíce budete moci užít naplno.