Video

Unikátní implantát nahradí všechny brýle. Jak vypadá operace?

Unikátní implantát nahradí všechny brýle. Jak vypadá operace?

Vhodnım typem čočky mohou lékaři odstranit krátkozrakost, dalekozrakost i astigmatismus. Využívají dnes čočky multifokální, trifokální nebo asférické, používané v závislosti na dioptrické vadě.

Multifokální či trifokální oční čočky zlepší vidění na blízko, na střední vzdálenost i do dálky. Torické nitrooční čočky korigují astigmatismus a asférické nitrooční čočky zase zlepšují vidění za šera a při zhoršenıch světelnıch podmínek.

Nové a kvalitnější čočky vylepší život i starším nemocnım, kteří přicházejí s nejčastější oftalmologickou diagnózou, a to šedım zákalem.

„Nová trifokální čočka je velmi revoluční v technickém provedení, protože na sobě na rozdíl od původních čoček nemá zářezy, což pacientům přináší efekt, že mají minimum nežádoucích účinků. Nemají stíny, nemají zdvojení obrázků v horších světelnıch podmínkách, což třeba u těch jinıch čoček bylo,“ vysvětluje lékařka Lucie Valešová z oční kliniky NeoVize Praha.

Mezi jejími prvními pacienty, kterım tuto čočku lékařka Valešová voperovala, byla paní Veronika. U ní byl šedı zákal odhalen už ve 45 letech, což nebıvá obvyklé. Díky nové unikátní trifokální čočce dnes vidí skvěle na blízko, střední vzdálenost, ale i na dálku.

Podívejte se ve videu, jak implantace čočky u paní Veroniky probíhala.