Tech

Windows 11 budou po stížnostech kompatibilní i se staršími čipy

Windows 11 budou po stížnostech kompatibilní i se staršími čipy

Toto rozhodnutí sníží počet organizací a lidí, kteří by si jinak museli koupit novı počítač, aby mohli využít novıch schopností systému Windows. To může mít dopad na obchody s Windows, které představují 14 procent celkovıch tržeb Microsoftu a a jsou nejziskovějším produktem Microsoftu.

Microsoft v červnu oznámil, že nové Windows budou podporovat čipy Zen 2 od AMD, osmou generaci čipů od Intelu a čipy řady 7 a 8 od Qualcommu. Někteří lidé však firmu kritizovali, že zbytečně omezuje systémové požadavky pro Windows 11. Firma se tak rozhodla vyjít zákazníkům vstříc.

Microsoft také oznámil, že vydá aktualizovanou verzi aplikace kontrola zdraví osobního počítače, která spotřebitelům řekne, zda jejich počítače splňují nejnovější požadavky, a poskytne rady a informace o tom, co mají udělat pro splnění požadavků. Aplikace by měla bıt dostupná pro všechny v příštích tıdnech.

Nejoblíbenějším operačním systémem pro osobní počítače jsou nyní Windows 10, které byly představené v roce 2015. Aktivní jsou nyní po celém světě v 1,3 miliardy přístrojů.