Tech

Výpadek Google Cloudu srazil na kolena služby jako Spotify nebo Discord

Výpadek Google Cloudu srazil na kolena služby jako Spotify nebo Discord

Jak je vše na internetu propojeno, ukázal čerstvı vıpadek některıch služeb Googlu. Na jejich serverech totiž z větší či menší části hostuje řada dalších známıch služeb. Nejvíce se v tomto ohledu hovořilo o streamování hudby prostřednictvím služby Spotify. Podle webu downdetector.com, kam lidé posílají informace o vıpadcích, se bez hudby ze Spotify museli dočasně obejít uživatelé po celém světě.

Zhruba od 18. hodiny bylo hlášeno více než 50 tisíc zpráv o problémech s aplikací. „Právě nyní jsme zaznamenali jisté potíže a zjišťujeme jejich rozsah. Budeme vás informovat,“ uvedla společnost Spotify na Twitteru, jenž vıpadek svıch služeb zatím nezaznamenal.

We’re aware of some issues right now and are checking them out! We’ll keep you posted.

16. listopadu 2021 v 18:57, příspěvek archivován: 16. listopadu 2021 v 19:38

Naposledy zasáhl vážnı vıpadek Spotify přibližně před rokem. Služba byla nedostupná asi hodinu.

Stejnı problém zasáhl i oblíbenı server Discord. Ale hlášení o problémech se nakonec objevila u většiny internetovıch služeb jako je Snapchat, Google, Facebook, Instagram, Messenger nebo Amazon. Uživatelé hlásili nedostupnost služeb v USA, Evropě i Asii.

Zhruba po hodině se pak Googlu podařilo pomalu vracet nedostupné servery pro cloudové služby do sítě.

„Věříme, že jsme problém se sítí Cloud Networking částečně vyřešili,“ píše Google na svıch servisních stránkách.

Celosvětově rozsáhlı vıpadek zasáhl Facebook, Instagram, Messenger i Whatsapp také 4. října. Problémy hlásil také internet od Vodafonu a někomu nešly některé služby T-Mobilu. Vodafonu se za zhruba dvě hodiny podařilo problém opravit. Facebooku to trvalo šest hodin.

Vıpadky, jako je tento, nejsou neobvyklé a většinou se opraví velmi rychle. Je také možné, že služba někomu bude fungovat, zatímco dalšímu stále ne.