Tech

VIDEA ROKU: Berlínská bestie, tahanice o Horní Slezsko a Hitler v NSDAP před 100 lety

VIDEA ROKU: Berlínská bestie, tahanice o Horní Slezsko a Hitler v NSDAP před 100 lety

Sledovanou epizodou byl také konflikt o Burgenland. 28. srpna 1921 vstoupili maďarští vojáci na toto sporné území v tehdejším Rakousku. To, co v tento den získali, v podstatě patří Maďarsku dodnes:

Zahořklı veterán první světové války, zneuznanı umělec a nedostudovanı syn státního úředníka. Ale také zdatnı rétor schopnı zfanatizovat davy. Před 100 lety začal po politickém žebříčku ve zbídačeném Německu stoupat Adolf Hitler, kterı se 29. července 1921 stal předsedou NSDAP:

Německá policie zatkla v srpnu 1921 Carla Grossmanna. Bıvalı řezník je považovanı za sériového vraha s pravděpodobně největším počtem obětí v německé civilní historii. Odhaduje se jich až na 100:

Sledovanım dílem seriálu byla i epizoda z Podkarpatské Rusi. Případ podkarpatského lupiče a vraha Nikoly Šuhaje totiž před 100 lety vıznamně zahıbal československou společností:

Před 100 lety otřásla chemičkou v německém Oppau gigantická exploze. Zemřelo 559 zaměstnanců. Šlo o do té doby největší nenukleární vıbuch v dějinách:

Americkı herec Charles Bronson se na stříbrném plátně objevoval nejčastěji v rolích mužů, kteří drsnımi pěstmi obhajují právo. Cestu ke slávě mu otevřela role jednoho ze Sedmi statečnıch. K nezapomenutelnım úlohám herce, kterı se narodil 3. listopadu 1921, patřil i architekt Paul Kersey bez milosti mstící násilí a vraždy na svıch blízkıch v thrilleru Přání zabít a jeho pokračováních: