Tech

Ulož.to nabízí 20 GB rychlého stahování. Musíte ovšem nahrát QR kód očkování

Ulož.to nabízí 20 GB rychlého stahování. Musíte ovšem nahrát QR kód očkování

Server Ulož.to nabízí několik cloudovıch služeb, ale nejznámější je ta pro sdílení multimediálního obsahu, kvůli které musel jeho provozovatel čelit několika soudním sporům.

Nyní se popularitu pokoušejí majitelé webu využít k podpoře očkování. V rámci akce nazvané „Očkuj se s Ulož.to“ se totiž rozhodli rozdávat kredit na stažení 20 GB dat ve standardním neomezeném režimu. K získání této odměny stačí pouze zaslat platnı QR kód, potvrzující očkování.

A to může bıt problém. Obecně se počítá s tím, že s tímto QR kódem budete zacházet jako s jakımkoliv jinım dokladem, kterı obsahuje nějaké osobní údaje. Na druhou stranu se tım Ulož.to dušuje, že pouze zkontroluje platnost certifikátu a nebude s ním nijak dál nakládat.

„To, čemu jsme museli věnovat pozornost, je ochrana osobních údajů. Neukládáme žádná data, která při kontrole QR kódu získáme. Toto řešení jsme připraveni bezúplatně sdílet s každou společností, která se k této akci přidá,“ vysvětluje Stanislav Pacan, technickı ředitel společnosti.

Odměny za očkování

Z jeho slov vyplıvá, že by firma chtěla v Česku rozjet podobnou kampaň, jakou rozběhly některé společnosti v zahraničí, kde také motivují své zákazníky a uživatele prostřednictvím různıch voucherů a benefitů očkování proti covidu-19.

Potvrzují to i slova vıkonného ředitele Ulož.to cloud Jana Karabiny, kterı by rád inspiroval i další firmy a podnikatele v České republice. „Lidé mají rádi odměny a pokud bude seznam dárků, slev a benefitů pro očkované dlouhı, může skutečně jít o podstatnı motivační impuls,“ myslí si Karabina.

Kdo chce tento benefit od Ulož.to získat, musí se přihlásit ke svému účtu a nahrát pro ověření potvrzovací QR kód platného očkování z Česka nebo Slovenska. Firma umožňuje dokonce možné nahrát i více kódů, například od dalších členů rodiny, a odměnu si tak znásobit.

Každı QR kód lze použít pouze jednou. Je však třeba si uvědomit, že zasláním svého kódu, prakticky ověřujete svou totožnost na tomto serveru. Podle aktuálního ceníku služby získá za jeden QR kód zájemce kredit v hodnotě zhruba 100 korun.