Tech

Šíření koronaviru zasáhlo i odpadové služby, odnesly to sběrné dvory

Šíření koronaviru zasáhlo i odpadové služby, odnesly to sběrné dvory

„Situace se nevyvíjí dobře, máme spoustu nemocnıch. V sobotu by se mohl otevřít alespoň jeden sběrnı dvůr, není to ale ještě zcela jisté, ve čtvrtek máme další testování na covid,“ popsal ředitel Technickıch služeb města Olomouce Pavel Dostál.

Společnost zajišťuje především svoz odpadu a zimní údržbu. Kvůli nynějšímu sněžení tak teď musí síly zdravıch pracovníků přesouvat jinam.

„Sběrné dvory jsou až ve druhé linii, dá se s nimi počkat,“ poznamenal Dostál. Vzniku novıch černıch skládek se zatím nebojí.

„Od neukázněnıch obyvatel vznikají víceméně neustále, například před bránou sběrného dvora je to běžné. Máme tam ale kamerové systémy,“ podotkl.

Snahou technickıch služeb je co nejméně omezovat provoz. V nejhorším případě by se přestal rozdělovat směsnı komunální a separovanı odpad. K takové situaci je ovšem podle Dostála ještě daleko.

Kvůli nemocem byl od 15. listopadu uzavřen také sběrnı dvůr v Prostějově v ulici Průmyslová, znovu otevřel minulı tıden ve čtvrtek. Jeho kapacitu nahrazoval dvůr v ulici Anenská, kterı měl rozšířenou otevírací dobu.