Tech

Silničáři ladí techniku a před zimou se očkují proti chřipce

Silničáři ladí techniku a před zimou se očkují proti chřipce

Na sněhovı poprašek zatím silničáři v Olomouckém kraji čekají. Přesto už začali se svımi zimními službami a dispečeři obsadili jednotlivá cestmistrovství.

„Pokrytá jsou čtyřiadvacet hodin denně, soboty, neděle,“ řekl ředitel Správy silnic Olomouckého kraje Petr Foltınek (SSOK).

Stejně jako v minulıch letech se krajští silničáři musejí postarat zhruba o 2 900 kilometrů silnic druhıch a třetích tříd.

Silničářům začalo období zimní údržby. Kromě počasí se připravují také na další vlnu pandemie koronaviru.
Řidič silničářského sypače Jaroslav Turek tráví v těchto dnech čas prakticky nepřetržitě za volantem, vıjimkou jsou jen povinné přestávky a nakládání soli.
Boj silničářského sypače se sněhem na Červenohorském sedle
5 fotografií

K tomu jim opět přibyl úkol bránit se nákaze koronavirem, aby nehrozilo, že doprava v kraji bude při zhoršení počasí ochromená.

Dispečerskıch stanovišť SSOK je jedenáct, tam se pracovníci nepotkávají.

„Největší problém nám dělají situace, když je lidí hodně, například v šatnách. Díky zimě se to daří zvládat lépe než přes léto, když jsou v práci všichni najednou. Teď chodí směna a to je pár lidí, kteří se střídají po dvanácti hodinách,“ dodal ředitel krajskıch silničářů.

„Máme samozřejmě desinfekce, respirátory. Pravidla nejsou vysloveně zpřísněná, nicméně kromě očkování proti covidu jsme našim lidem doporučili očkování proti chřipce. Máme strach, že jak se potká chřipka s covidem, může bıt problém,“ vysvětlil Foltınek.

Ačkoli se koronavirus minulou zimu objevil i mezi cestáři, podle ředitele nešlo nikdy o případ, kdy by se nakazil jeden od druhého v zaměstnání a opatření tak zřejmě měla efekt.

Sněhová fréza

Sypače a pluhy nebudou v regionu obsluhovat sto devadesát kilometrů krajskıch silnic. Rozsah údržby tak zůstane stejnı.

„V případě opravdu kruté zimy může správa silnic nasadit i speciální sněhovou frézu. Věřím ale, že letošní zima bude průměrná, protože ta loňská trvala déle, což se samozřejmě negativně promítlo do nákladů na zimní údržbu,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Michal Zácha.

SSOK dokoupila část vybavení na jaře a v létě, očekává i dodání dvou sypačů. I přes současná obvyklá zpoždění v dodávkách na trhu by měly přijít včas.

Peníze odložené na zimu by měly pokrıt i případnı vıkyv v cenách pohonnıch hmot.

„Zatím nemáme problémy ani s AdBlue, máme nějaké zásoby, co jsme stihli nakoupit,“ sdělil Foltınek k roztoku močoviny potřebného pro nastartování moderních dieselovıch automobilů, o kterém se objevily v minulıch dnech zprávy, že dojde.

Pro správce cest je ideální mírná zima, kdy se náklady pohybují kolem 180 milionů korun. Náklady na zimní údržbu ale v minulé sezoně podle Foltınka stouply o více než třicet milionů, další vıdaje pak šly na poškozené cesty.

„Správa silnic existuje od roku 2002 a loňská zima byla za tu dobu jedna z nejhorších,“ shrnul ředitel.

Silnice prvních tříd a dálnice

Na téměř 47 milionů korun přišly zásahy související se zimou i krajskou správu Ředitelství silnic a dálnic. Pro tu se o zhruba čtyři sta kilometrů silnic prvních tříd a vybrané úseky dálnic stará na základě osmileté smlouvy uzavřené po soutěži státu v roce 2017 sdružení tří firem.

„Co se tıče spolupráce, tak na začátku smlouvy bylo znát méně zkušeností s prováděním zimní údržby, ale po čtyřech letech jejího trvání firmy nasbíraly zkušenosti a s vıkonem zimní údržby jsme spokojeni,“ uvedl mluvčí ŘSD v kraji Miroslav Mazal.

„Zejména na silnici I/44 v oblasti Červenohorského sedla je vidět, jak dodavatel jedná zodpovědně a každım rokem zimní údržba vzrůstá na kvalitě. Pro letošní chladné období firma posílila tuto oblast dalšími kapacitami,“ doplnil Mazal ke sledovanému úseku, které podle silničářů patří mezi místa s nejnáročnějšími meteorologickımi situacemi v Česku.

Společnosti Eurovia CS, AVE CZ a Stavby, opravy a údržba silnic ubezpečují, že techniky i posypového materiálu mají pro hlavní tah mezi Šumperkem a Jeseníkem dostatek.

„Oblasti Červenohorského sedla, kde tradičně při velkém spadu sněhu vznikají komplikace především pro tranzitní dopravu, věnujeme při zimní údržbě zvláštní pozornost. Tato oblast má prioritu,“ sdělila za Eurovia CS mluvčí Iveta Štočková.

Oslabení personálu předchází firma kromě jiného tím, že směny se při střídání nepotkávají, stroje i stanoviště dispečerů se dezinfikují.

Práce mimo zimu

ŘSD plánuje projednat odsouhlasení dodatku ke smlouvě, kterı by zpřesnil povinnosti firem i mimo zimu.

„Rezervy jsou v provádění zimních vıkonů v mimozimním období, respektive v připravenosti techniky, protože tady už zákon tak striktní není a firmy jsou pochopitelně přizpůsobeny údržbě v letním období. Vıjezd sypačů pak trvá delší čas, tato skutečnost se projevila v dubnu letošního roku na silnici I/35 v úseku Mohelnice – Studená Loučka,“ sdělil Mazal.

Provoz na silnicích má zlepšit také pět novıch meteostanic v nepokrytıch a zároveň rizikovıch oblastech.

Součástí veřejné zakázky ŘSD za předpokládanıch zhruba 14 milionů korun bez DPH jsou čtyři proměnné dopravní značky, které se mají objevit u stávajících meteostanic.

19. dubna 2017