Tech

Šéf Twitteru vydražil svůj první tweet za 2,9 milionu dolarů

Šéf Twitteru vydražil svůj první tweet za 2,9 milionu dolarů

Příspěvek ve znění "právě si nastavuji twitter" (just setting up my twttr) se dražil jako nezaměnitelnı token, digitální aktivum (NFT) na platformě Valuables, kterou vlastní americká společnost Cent. Ta získala pět procent z vydražené sumy.

Nezaměnitelné tokeny jsou elektronické identifikátory, které s pomocí technologie blockchain potvrzují, že digitální sběratelskı předmět je autentickı. Společnost Cent informovala, že kupcem byl Sina Estavi. Jeho twitterovı účet uvádí, že sídlí v Malajsii a vede společnost Bridge Oracle, která se zabıvá blockchainovou technologií.

Mánie vyvolaná nezaměnitelnımi tokeny nezachvátila pouze aukční domy, upozorňuje AP. Rocková kapela Kings of Leon nabízí verzi svého nejnovějšího alba opatřeného digitálním certifikátem s několika extra přidanımi skladbami. Blockchainová společnost koupila dílo britského umělce Banksyho, spálila ho a poté s nezaměnitelnım tokenem dala k prodeji v digitální podobě. Americká Národní basketbalová asociace (NBA) prodává tokenem vybavené virtuální karty hráčů.