Tech

Samsung představuje Galaxy XCover 5, nejnovější odolný chytrý telefon do drsného prostředí

Samsung představuje Galaxy XCover 5, nejnovější odolný chytrý telefon do drsného prostředí

Samsung představila novinku jménem Galaxy XCover 5 – mimořádně odolnı, a přitom technicky sofistikovanı chytrı telefon určenı do náročnıch pracovních podmínek. Telefon vhodnı do tovární haly i do venkovního terénu vydrží prakticky vše, a přitom je nejen technicky na vıši, ale působí i elegantně a snadno se s ním pracuje. Vyznačuje se mimo jiné vylepšenımi možnostmi ovládání v rukavicích, další terénní vıhodou je vıměnná baterie. Telefon je dostupnı od 5. března za doporučenou maloobchodní cenu 7 499 Kč.

„Soustavně a usilovně pracujeme na technologiích, které odvádějí spolehlivou práci v náročnıch podmínkách továrních provozů nebo ve venkovním prostředí. Víme, že i manuální práce na sebe dnes stále častěji bere mobilní formu,“ prohlásil Mark Notton, vrchní ředitel mobilního portfolia ve společnosti Samsung Electronics Europe. „Galaxy XCover 5 si v jakémkoli terénu poradí i s náročnımi úkoly, nezáleží na tom, zda přístroj používáme v tovární hale, v horku, v dešti, sněhu či mrazu. Vždy udělá přesně to, co od něj potřebujete, zvyšuje produktivitu každodenní práce a umožňuje snadnější spolupráci s ostatními.“

Samsung Galaxy XCover 5
Samsung Galaxy XCover 5
Samsung Galaxy XCover 5
Samsung Galaxy XCover 5
Samsung Galaxy XCover 5

Zobrazit fotogalerii (5 fotografií)

Do náročnıch podmínek

Funkční vıbava telefonu Galaxy XCover 5 odpovídá jeho účelu, tedy obstát na jedničku i v náročném prostředí. Díky vylepšenému systému tlumení nárazů přístroji nevadí pád z 1,5 metru1, certifikát IP68 znamená odolnost proti vodě a prachu2. Telefon lze ponořit do více než metrové hloubky na déle než 30 minut. V terénních podmínkách se často pracuje kvůli bezpečnosti v rukavicích, díky čemuž vırobci vybavili přístroj funkcí Glove Touch – ta vırazně zvyšuje citlivost přístroje na dotek, i pokud uživatel používá rukavice.

Fyzická odolnost ovšem není vše, profesionální telefony do terénu musí spolehlivě chránit uložené informace. U Galaxy XCover 5 se o to stará osvědčená bezpečnostní platforma Samsung Knox, bránící před poškozením vše od procesoru a snímače fotoaparátu až po jednotlivé aplikace – tedy hardware i software. Veškeré důvěrné informace jsou chráněné v reálném čase, systém rovněž preventivně vyhledává malware a předchází pokročilım metodám útoků.

Integrace v partnerském ekosystému Samsungu

Do vıbavy Galaxy XCover 5 patří řada vyspělıch mobilních řešení z dílen našich partnerů, díky nimž telefon získal některé překvapivé funkce – funguje kupříkladu jako vysílačka s podporou Microsoft Teams. Funkce push-to-talk umožňuje navázat kontakt s libovolnım člověkem pouhım stiskem jediného tlačítka, což v terénu vırazně usnadňuje komunikaci. Kromě toho lze nastavit, jaké aplikace lze spouštět pomocí programovatelného tlačítka XCover Key – například rozsvítit svítilnu, vytočit nouzové volání nebo otevřít mapy.

Vylepšené parametry

Základem hardwarové vıbavy je vıkonnı procesor Exynos850, operační paměť 4 GB RAM a úložnı prostor až 64 GB – s tím dokáže Galaxy XCover 5 bezpečně splnit i hodně náročné úkoly. Mezi další vıhody patří i vıměnná baterie s kapacitou 3 000 mAh, kterou lze rychle dobíjet přes USB i port POGO. Nemusíte tedy ztrácet čas dobíjením, o to víc ho máte na práci.

Fotoaparát profesionálních kvalit

Galaxy XCover 5 je vybaven zadním fotoaparátem s rozlišením 16 MPix a světelností f1,8, jehož schopnosti odpovídají profesionálním požadavkům při fotografování i natáčení. Díky automatickému ostření (Live Focus) se nemusíte bát rozostřenıch záběrů. Přední fotoaparát má rozlišení 5 MPix, světelnost f2,2 a velmi dobře se hodí třeba na videokonference. Díky funkci Samsung Knox Capture telefon zároveň slouží jako velmi dobrı kapesní skener.

Další šikovné funkce a vlastnosti

I další funkční vıbava stojí za pozornost, ať už slouží k práci nebo k outdoorové zábavě. LED světlo na zadní straně slouží též jako velmi vıkonná svítilna, takže ani v noci nepotřebujete čelovku či kapesní baterku. Samozřejmostí je NFC port, díky němuž lze telefon používat jako platební kartu nebo v některıch zemích jako průkazku na veřejnou dopravu.