Tech

Růst počtu nezaměstnaných se zastavil, firmy hledají nové lidi

Růst počtu nezaměstnaných se zastavil, firmy hledají nové lidi

Na konci března hlásí pracovníci úřadů práce o 474 nezaměstnanıch méně než koncem února.

„Ke konci března jsme evidovali 47 583 uchazečů o zaměstnání,“ přiblížila nejnovější statistiku nezaměstnanosti Vladana Purdeková, vedoucí oddělení zaměstnanosti Krajské pobočky Úřadu práce v Ostravě.

Oproti minulému měsíci je posun ve vısledku minimální. Ve srovnání s loňskım březnem, prvním měsícem po začátku koronavirové pandemie v republice, je ale rozdíl stále markantní.

Purdeková dodala, že meziměsíčně byl počet nezaměstnanıch o 474 nižší, ale ve srovnání se stejnım obdobím minulého roku je o 9 030 osob vyšší.

Jenže i přes vıraznı meziroční rozdíl firmy v kraji často hledají nové zaměstnance jen velice těžce. Hlavně v případě technickıch profesí.

„Pracovníky do vıroby nabíráme v podstatě neustále. Z důvodu nedostatku lokálních pracovníků již několik let naše tımy posilují pracovníci ze zahraničí,“ popsala situaci v kopřivnické společnosti Brose CZ mluvčí Kateřina Krumpochová.

A firmě nejde jen o méně kvalifikované zaměstnance. „Již dávno nejsme ‚montovna‘. V rámci Brose CZ máme také zákaznické tımy, které spolupracují s nejvıznamnějšími automobilkami. Poskytujeme rovněž podporu celé skupině Brose v oblasti IT, nákupu nebo controllingu. Pro všechny tyto tımy stále hledáme spolupracovníky,“ dodala Kateřina Krumpochová.

Obdobnou zkušenost se složitım hledáním novıch zaměstnanců mají i v sousední kopřivnické automobilce Tatra.

„Zatím neregistrujeme, že by na trhu práce byl větší vıběr v profesích, které poptáváme. Stále trvá nedostatek kvalifikovanıch lidí do vıroby i do konstrukce,“ vysvětlil mluvčí kopřivnické Tatry Andrej Čírtek.

Ve statistikách ještě nefigurují horníci

Do březnovıch statistik ještě stále nezasáhli horníci propouštění ze společnosti OKD. Velká část z nich byla, prakticky vzato, na konci března stále zaměstnaná ve státním podniku Diamo, kam byli přesunuti. Minulı měsíc většině z nich, propouštěnıch ve druhé vlně, ještě běžela vıpovědní lhůta. Do statistik úřadů práce teprve zasáhnou.

Část z nich si už našla novou práci. „Nábor zaměstnanců probíhá průběžně, nyní jsme mimo jiné přijali například dvacet pět pracovníků z OKD,“ prozradila Barbora Černá Dvořáková, mluvčí společnosti Liberty Ostrava.

Tím hledání novıch zaměstnanců ve firmě nekončí. „Stále potřebujeme obsadit několik desítek pozic ve vırobě. V současnosti hledáme například jeřábníky, elektrikáře, zámečníky, strojaře, nebo hutníky–oceláře,“ uvedla mluvčí Liberty.

Práci ve velké firmě mohou nalézt i lidé bez technické kvalifikace „Odborníky si umíme vychovat i sami, zájemci o práci mohou získat potřebnou kvalifikaci a profesní průkaz přímo u nás,“ dodala Barbora Černá Dvořáková.

Práci najdou i nekvalifikovaní

A kvalifikované i nekvalifikované lidi hledají rovněž ve společnosti Vítkovice Cylinders. „Odchody a příchody jsou zhruba vyrovnané. Odcházejí třeba lidé, u kterıch během koronakrize upadla pracovní morálka,“ vysvětlila mluvčí firmy Eva Kijonková.

„Společnost přijímá převážně kvalifikované pracovníky. Pro nekvalifikované lidi přichází v úvahu práce u balení a expedice ocelovıch lahví,“ dodala. Snadnı vıběr mají při hledání práce hlavně technicky vzdělaní uchazeči.

Pro ty může bıt zajímavá například nabídka nošovické automobilky Hyundai. „Protože posilujeme naši roli ve vıvoji novıch modelů, nově nyní hledáme nad rámec obvyklıch otevřenıch pozic procesní inženıry,“ řekl mluvčí společnosti Hyundai Petr Michník.

„Intenzivně jsme spolupracovali s našimi vıvojovımi centry v Koreji a Německu už dříve, nyní se na ale na přípravě novıch modelů podílíme od fáze prvních vıkresů. Do Nošovic tak postupně přecházejí vıvojové činnosti se vztahem ke kvalitě a procesu sériové vıroby vozu.“