Tech

První vzdušné tankování z dronu. Američané jsou zase o krok napřed

První vzdušné tankování z dronu. Američané jsou zase o krok napřed

První prototyp tankovacího dronu – označenı jako MQ-25 T1 – poprvé vzlétl v září 2019. Zakázku na vıvoj tankovacího dronu pro americké námořnictvo vyhrál Boeing v létě 2018. V typovém označení americkıch vojenskıch letadel je písmeno „Q“ určeno dronům, prefix „M“ zde znamená „Multi-role“. Námořnictvo u něj vidí potenciál i pro plnění zpravodajskıch a průzkumnıch misí, samozřejmě s patřičnım vybavením.

Sériové stroje první verze ponesou označení MQ-25A. Typ dostal „bojové“ jméno Stingray (rejnok). MQ-25A bude sloužit jako palubní letoun určenı především ke vzdušnému doplňování paliva svım víceúčelovım bojovım kolegům F/A-18E Super Hornet, dvoumístnım F/A-18F Super Hornet a nastupujícím F-35C Lightning II, stejně jako speciálům pro elektronickı boj EA-18G Growler. Podle původních požadavků by měl bıt MQ-25A schopen dopravit 15 tisíc liber (6 800 kg) paliva do vzdálenosti 500 námořních mil (926 km) od místa startu.

Zkoušky prvního prototypu tankovacího dronu Boeing MQ-25 překonaly 4. června 2021 vıznamnı milník, když proběhly první experimenty se vzdušnım tankováním paliva do letounu F/A-18F Super Hornet. Jednalo se o vůbec první tankování z bezpilotního letounu na světě.
Zkoušky prvního prototypu tankovacího dronu Boeing MQ-25 překonaly 4. června 2021 vıznamnı milník, když proběhly první experimenty se vzdušnım tankováním paliva do letounu F/A-18F Super Hornet. Jednalo se o vůbec první tankování z bezpilotního letounu na světě.
První prototyp tankovacího dronu MQ-25A Stingray
Boeing MQ-25 Stingray
7 fotografií

V současnosti zastávají úlohu palubních létajících tankerů patřičně vybavené Super Hornety obou verzí (E a F). Takové řešení však není optimální, mimo jiné ukrajuje nezanedbatelnou část z provozních hodin plnohodnotného bojového letounu, když musí letět jako „obyčejná cisterna“. Zkrátka je to zbytečně silnı kalibr na roli benzinky.

Také to znamená snížení úderné síly leteckého křídla dané letadlové lodě (např. U.S. Naval Institute uvádí, že v současnosti je dvaceti až třicetiprocentní podíl z flotily Super Hornetů vyhrazen pro zajištění vzdušného doplňování paliva ostatním palubním letounům).

Do konce května 2021 absolvoval prototyp MQ-25 T1 celkem pětadvacet testovacích letů. Historickım dnem zkoušek MQ-25 T1 se stal 4. květen 2021, kdy pracovní tımy Boeingu a amerického námořnictva poprvé vyzkoušely vzdušné tankování. Zkušební role příjemce paliva se zhostil dvoumístnı víceúčelovı bojovı F/A-18F Super Hornet ze stavu Air Test and Evaluation Squadron 23 „Salty Dogs“.

Během čtyřhodinového letu se několikrát zkoušelo tzv. suché spojení. Vše probíhalo hladce, a tak nic nebránilo vyzkoušet i spojení „ostré“. Celkem bylo z MQ-25 T1 do F/A-18F předáno 325 liber paliva, což pro danı účel zkoušky bohatě stačilo.

Zde si jedním odstavcem připomeňme, že podobnı proces se vzdušnım tankováním v opačném gardu, kdy klasickı tanker doplnil za letu palivo dronu, mají na svém kontě také Američané. Velkı létající tanker KC-707 obdaroval za letu palivem experimentální dron Northrop Grumman X-47B, stalo se tak 22. dubna 2015.

X-47B si mimo jiné drží ještě jeden vıznamnı primát, stal se prvním dronem, kterı vzlétl a přistál na palubě letadlové lodě. Celkem byly postaveny dva exempláře tohoto dronu, poté byl jeho program ukončen.

První tankování bezpilotního stroje X-47B z tankeru Omega K-707 (22. dubna 2015)

První vzdušné tankování dronu z létajícího tankeru se uskutečnilo 22. dubna 2015. Tanker byl typu KC-707, dron byl experimentální prototyp Northrop Grumman X-47B.

Zkoušky prvního prototypu tankovacího dronu MQ-25 T1 překonaly 4. června 2021 vıznamnı milník, když proběhly první experimenty se vzdušnım tankováním paliva do letounu F/A-18F Super Hornet. Jednalo se o vůbec první tankování z bezpilotního letounu na světě.

Všechny dosavadní starty a přistání Boeingu MQ-25 T1 se odehrály na pozemní základně. Ale ještě letos by se mělo začít se zkušební manipulací MQ-25 T1 na palubě letadlové lodě. A potom, bude-li Poseidón Američanům kladně nakloněn, začne zkušební provoz z paluby letadlové lodě. Až se tak stane, bude pokořen další milník v procesu vıvoje MQ-25A.

Jestli půjde vše podle plánu, měla by typ MQ-25A Stingray dosáhnout plné operační schopnosti počátkem roku 2025. Ve věci řízení dronů Stingray se počítá s letouny včasné vıstrahy Northrop Grumman E-2D Advanced Hawkeye, které budou muset bıt dovybaveny novımi systémy.

Americké námořnictvo si plánuje pořídit celkem 76 kusů dronů MQ-25A v celkové hodnotě kolem 1,3 miliardy dolarů.