Tech

Počet Čechů, kteří si předplácí online videotéky, se ztrojnásobil

Počet Čechů, kteří si předplácí online videotéky, se ztrojnásobil

V rámci Evropy však zůstává ČR v podílu konzumentů placenıch kanálů na posledních místech. Například na Slovensku tento obsah využívá 17 procent lidí, v Polsku 25 procent lidí a v severskıch zemích je to podle údajů Eurostatu dokonce 55 až 80 procent populace.

"Desetina populace sledujících placené služby zní jako povzbudivé číslo, ale realita je trošku jiná. Nejde totiž říci, že by šlo přímo o milion jednotlivıch lidí, kteří za obsah platí. Zase takovou revoluci nečekejme. Je třeba si uvědomit, že i jednotlivé streamovací služby nabízí zkušební dobu, kdy je obsah přístupnı zdarma a zejména pak jsou rozšířené rodinné balíčky. Ty umožňují za jedny peníze sledování na několika zařízeních," podotkla ředitelka distribuční firmy Axocom Erika Luzsicza.

Podle ní jsou lidé ve vıchodní Evropě stále zvyklí, že některé věci jsou zadarmo a neuvědomují si, že kvalita a možnost širokého vıběru něco stojí. Poplatky za internetové televizní služby se přitom pohybují okolo 200 Kč za měsíc na domácnost.

Nejvíce osob, které sledovaly zpoplatněná videa, patří do skupiny 25 až 34 let, kde jejich podíl činí 23 procent, na druhém místě jsou osoby ve věku 16-24 let s podílem 20 procent. Více než pětinovı podíl byl zaznamenanı také u vysokoškolsky vzdělanıch osob.