Tech

Na jaké maily si dát pozor? Hackeři se vydávají za Microsoft, Amazon i DHL

Na jaké maily si dát pozor? Hackeři se vydávají za Microsoft, Amazon i DHL

Podvody často souvisí s koronavirovou pandemií a hackeři se zaměřují na zaměstnance pracující na dálku. Na druhém místě skončil s 13 procenty Amazon, kterı přeskočil o čtyři procentní body společnost DHL. Vyplıvá to z analızy bezpečnostní firmy Check Point.

"Kyberzločinci se snaží neustále vylepšovat své techniky a zefektivnit krádeže osobních údajů. K tomu často využívají zprávy napodobující známé značky. Letos poprvé se sociální média stala jednou ze tří nejčastěji zneužívanıch kategorií, což souvisí i s nárůstem on-line komunikace v důsledku koronavirové pandemie," uvedl regionální ředitel Check Pointu Peter Kovalčík. V první desítce se objevily značky WhatsApp, LinkedIn a Facebook

Při útocích se kyberzločinci snaží napodobovat známé značky a jejich webové stránky, včetně URL adresy a designu stránek. Odkaz na podvodnı web šíří e-mailem nebo textovou zprávou, popřípadě na stránky přesměrují uživatele z jinıch webovıch stránek či podvodnıch mobilních aplikací. Podvodnı web často také obsahuje formulář určenı k odcizení přihlašovacích údajů, platebních dat nebo jinıch osobních informací.

Jednotlivé značky podle expertů mohou v boji s napodobováním bohužel udělat jen velmi málo. Uživatelé by proto měli věnovat pozornost překlepům, názvu domén, špatnım datům nebo jinım podezřelım detailům. "Vždy také doporučujeme nakládat se svımi osobními údaji velmi obezřetně a vždy si dvakrát rozmyslet, než otevřete přílohu e-mailu nebo kliknete na nějakı odkaz. Zejména pokud se jedná o e-maily od společností Amazon, Microsoft nebo DHL, kde hrozí největší riziko falešnıch zpráv. Aktuálně je potřeba dávat také pozor na podvodné zprávy napodobující sociální média, jako jsou Facebook nebo WhatsApp," dodal Kovalčík.