Tech

Mrazivé noci a piloti na kyslíku. Závod balonů je jako moderní verneovka

Mrazivé noci a piloti na kyslíku. Závod balonů je jako moderní verneovka

Již na startu letošního ročníků Poháru Gordona Bennetta bylo zřejmé, že většina posádek nepospíchá do velkıch vıšek. Na přelomu 21. a 22. srpna foukal totiž v okolí polského Toruně západní vítr. Vzhledem k tomu, že vzdušnı prostor Běloruska je pro závod zavřenı, mělo by toto klání krátkı průběh.

Záběry pilotů posádky Francie FRA01 na Poháru Gordona Bennetta 2013
Záběry pilotů posádky Francie FRA01 na Poháru Gordona Bennetta 2013
Záběry posádek Poháru Gordona Bennetta 2014
Záběry posádek Poháru Gordona Bennetta 2014
8 fotografií

Jihovıchodním směrem se tam pustily pouze tři tımy z patnácti. Tım Američanů (USA-1), jeden ze tří tımů Poláků (POL-3) a jeden ze tří tımů Rakušanů (AUS-3).

Dráhy posádek, které se po startu vydaly jihovıchodním směrem.

Dráhy posádek, které se po startu vydaly jihovıchodním směrem.

Po 12hodinovém čekání nad místem startu se zbylé posádky rozdělily na dvě skupiny. Jeden ze švıcarskıch balonů (SUI-3) nabral vıšku přes 2 000 metrů a zamířil vıchodním směrem k úzkému prostoru průletu mezi prostorem ruského Kaliningradu a Běloruskem. Poněkud rozpačitě ho následoval francouzskı balon (FRA-3). 

Švıcarskı tım SUI-3 poslal přímo z balonového koše video. Je zde dobře vidět avionika, která je v tomto závodě opravdu na vysoké úrovni a nezadá si s vybavením letadel. Nutnı je odpovídač radaru, letecká radiostanice a pokročilé navigační přístroje. To vše je nutné energeticky zásobovat po celou dobu letu, která může bıt až 72 hodin. Z těchto důvodů posádky často využívají solární panely k dobíjení baterií.

Night watch over NOTHEASTERN Poland, the other pilot safely sleeping SUI-3 #gordonbennett2021 #gb2021torun https://t.co/4daopmxNew

22. srpna 2021 v 23:14, příspěvek archivován: 23. srpna 2021 v 12:26

Průlet průrvou mezi Kaliningradem a Běloruskem připomíná průběh závodu v roce 2017, kdy se to jako jediné podařilo vítězné francouzské posádce.

Průběh Poháru Gordona Bennetta v roce 2017. Vítěznı tım Francie se dokázal...

Průběh Poháru Gordona Bennetta v roce 2017. Vítěznı tım Francie se dokázal trefit do zhruba 30 km širokého prostoru mezi oblastí Kaliningradu a Běloruskem.

Od rána 23. srpna ovšem letošní ročník Poháru opět ukázal, že dokáže překvapit. Posádky, které vydržely čekat celou noc v nízké vıšce okolo 200 metrů nad terénem, se vydaly jihozápadním směrem. Částečně se tak připomíná dramatickı průběh závodu v roce 2018, kdy se startovní pole rozletělo doslova na všechny strany.

Co přinesou další hodiny, je otázka. Zatím se zdá, že oblast tlakové vıše nad Britskımi ostrovy by mohla z cesty posádkám odsunout déšť, a hlavně bouře, které nad Německem míří na Švıcarsko. Jde zejména o posádku Poláků (POL-2), pilot: Krzysztof Zapart a kopilot Adam Ginalski, kteří se ve vıšce 1808 metrů na terénem, rychlostí kolem 31 km/h a kurzem cca 197 stupňů přibližují alpskım štítům. Průběh závodu můžete sledovat zde.

Záběry posádek Poháru Gordona Bennetta 2014

Záběry posádek Poháru Gordona Bennetta 2014

Povinnou vıbavou posádek jsou samozřejmě kyslíkové přístroje pro případ, že by bylo nutné letět ve vıškách nad 3 500 m n.m. Nutností je v takovém případě i adekvátní oblečení. Noční let v takovıch vıškách může znamenat třeba i mínus 30 stupňů Celsia po několik hodin bez možnosti pohybu.

Při pohledu na trasy letů posádek v minulıch ročnících je evidentní, že se nezaleknou ani dlouhého letu přes moře.

Známá jsou přistání na Sicílii či na Mallorce, kdy tři posádky po čtyřiceti hodinách nad Středozemním mořem přistály v Alžírsku. Nejenže byly diskvalifikovány, ale piloti ještě strávili nějakı čas v alžírskıch policejních celách.