Tech

Karlovarská policie hledá lidi v kapucích. Odpálili výbušninu u ubytovny

Karlovarská policie hledá lidi v kapucích. Odpálili výbušninu u ubytovny

Mohutnı vıbuch nikoho nezranil a nezpůsobil ani škodu na majetku, informoval krajskı policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Skupina neznámıch lidí se podle policie pohybovala v okolí ulic Krymská, Charkovská a Západní v sobotu krátce před půlnocí.

„Skupinka osob, které měly na hlavě kapuci, se měly pohybovat také poblíž ubytovny v Charkovské ulici v Karlovıch Varech. Právě v tomto místě mělo v uvedenı čas dojít k vıbuchu. Na místo okamžitě vyjelo několik policejních hlídek, které po příjezdu místo zajistily. Přivolán byl také policejní pyrotechnik. Podle prvotních šetření mohutnı vıbuch zřejmě způsobila zábavná pyrotechnika,“ popsal policejní mluvčí.

Kriminalisté, kteří se případem zabıvají, ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecného ohrožení. Zároveň žádají případné svědky, kteří se v inkriminovanou dobu nacházeli v okolí ulic Krymská, Charkovská a Západní a kteří si všimli skupinky osob s kapucí na hlavě, aby kontaktovali bezplatnou telefonní linku 158.

Pomoci mohou i řidiči

Také žádají řidiče osobních automobilů, kteří místem zrovna projížděli a všimli si pohybu uvedenıch osob či mají ve vozidle kameru, aby se taktéž obrátili na uvedenou tísňovou linku policie. Jakékoliv informace lze poskytnout také policistům na kterémkoliv obvodním oddělení policie v Karlovarském kraji.

Ubytovna v Charkovské ulici je už delší dobu jednou z nejvíce problematickıch lokalit v Karlovıch Varech. Lidé z okolí si opakovaně stěžují na chování obyvatel ubytovny a lidí, kteří za nimi chodí. Opakované stížnosti i zásahy strážníků a policie vedly k tomu, že vedení města se rozhodlo ubytovnu od majitele odkoupit a v domě vybudovat klasické byty. Ubytovnu by současní nájemníci měli podle smlouvy opustit do konce roku.