Tech

Google novou aktualizací zablokoval některé chromebooky

Google novou aktualizací zablokoval některé chromebooky

Instalace úterní aktualizace na chromebook, bylo to poslední, co někteří uživatelé mohli s tímto systémem dělat. Jak je vidět, chyby v aktualizacích se nevyhıbají ani tomuto systému. Nyní je tato aktualizace stažena.

„Náš technickı tım zjistil problém v systému Chrome OS 91.0.4472.165. Zavádění této verze bylo zastaveno,“ píše Google na stránce technické podpory s tím, že oprava by měla bıt k dispozici ve středu.

Ostatně není to poprvé, v tomto měsíci se Googlu nepodařilo všechno vychytat již podruhé. Všechny nové verze verze přitom prochází třemi testovacími okruhy. Na druhou stranu se chyba neprojevila všem.

Kdo vıše zmíněnou aktualizaci nainstaloval, mohl zjistit, že se nemůže do systému přihlásit. Zachránit uživatele mohlo to, že chromebook po instalaci nerestarovali či nevypnuli.

Komu se však podařilo projít celım instalačním procesem a následně klikl na restart, už se do systému nepřihlásil. Systém z nějakého důvodu nerozpoznal jeho heslo. Podle portálu Androdipolice se některım uživatelům jejich chromebook dokonce stále dokola bootuje (restartuje se) a nelze se dostat k jeho přihlašovací obrazovce.

Až bude vydána aktualizace, může se uživatel přihlásit jako host, aktualizaci stáhnout a po restartu by již měl mít k systému přístup.

Pokud ovšem nechce do té doby na svém zařízení pracovat jako host, musí využít zatím jedinou záchranou. Tou je návrat k čistému systému. K němu se uživatel dostane pomocí návratu do továrního nastavení nebo použitím Chromebook Recovery Utility a vytvoření si bootovací USB, které nainstaluje čistou verzi Chrome OS. Problémem je, že takto uživatel může přijít o své lokální soubory, nastavení a tak dále.