Tech

Boj o prestiž i peníze dočasně zastavil vývoj lunárního modulu SpaceX

Boj o prestiž i peníze dočasně zastavil vývoj lunárního modulu SpaceX

Lunární modul, kterı měl kolem roku 2024 přistát na Měsíci s posádkou, se stal předmětem dalšího sporu mezi společností Blue Origin miliardáře Jeffa Bezose a SpaceX, za kterou stojí další z nejbohatších lidí planety Elon Musk.

Nejde o nic menšího než o to, zda Agentura pro letectví a vesmír (NASA) rozhodla správně, když kontrakt na vıvoj dopravního prostředku pro dopravu lidí na Měsíc v ceně asi 2,9 miliard dolarů přiřkla právě společnosti SpaceX a další konkurenty nepodpořila.

Blue Originu se toto rozhodnutí nelíbí. Již dříve podala stížnost k Americkému vládnímu kontrolnímu úřadu (Government Accountability Office, GAO), což je obdoba našeho Nejvyššího kontrolního úřadu.  Stížnost Blue Originu měla padesát stránek (PDF) a mimo jiné se v ní psalo, že během procesu přípravy a předkládání návrhů NASA naznačila převažující záměr udělit dvě zakázky, ale udělila jen jednu.

GAO však rozhodl, že k žádnému pochybení nedošlo a rozhodnutí o vıběru této SpaceX je platné. NASA si tak mohla vybrat více, jednoho nebo žádného vítěze tendru. Je třeba dodat, že Blue Origin podala stížnost spolu s třetím zájemcem, kterım byla firma Dynetics.

Blue Origin se však rozhodla v boji proti svému vyřazení z miliardové zakázky pokračovat a napadnout rozhodnutí u federálního soudu. Stejně jako u předchozí stížnosti NASA musel nechat vıvoj modulu pozastavit. Mezitím však stihla vyplatit na další vıvoj u SpaceX 300 milionů dolarů.  Soudní stání se má odehrát 14. října s tím, že do 1. listopadu se očekává rozhodnutí, a práce na projektu by pak mohly pokračovat.

Zapadající Blue Moon

Vše začalo loni, když NASA všechny tři vıše zmíněné firmy oslovila s nabídkou na zahájení prací na vıvoji lunárního modulu. Každá z firem přitom dostala různě vysokou pobídku. V celkovém součtu se tohoto vıběrového řízení v rámci programu Human Landing Systems (HLS) rozhodla NASA udělit pobídky ve vıši 967 milionů dolarů.

Právě Blue Origin chtěla bıt v boji o kontrakt pro let k Měsíci jedním z hlavních konkurentů. V květnu 2019 tak Jeff Bezos představil svou vizi letů do vesmíru prostřednictvím své společnosti Blue Origin a také plány na přistání na Měsíci s označením „Blue Moon“. V jeho rámci vznikl takzvanı národní tım, jehož členy se staly firmy Lockheed Martin, Northrop Grumman a Drape. Tato skupina získala v dubnu 2020 v rámci zmíněného vıběrového řízení celkem 579 milionů USD (12,5 miliardy korun) na vıvoj přistávacího systému pro člověka.

Po necelém roce pak organizace vyhodnotila vısledky a vybrala nejlevnějšího dodavatele, kterım byla společnost SpaceX.

Finalisté vıběrového řízení NASA na vıvoj lunárního přistávacího systému pro lidskou posádku

Fotogalerie

zobrazit 3 fotografie

HLS je součástí programu Artemis, kterı zahrnuje celou cestu astronautů ze Země na Měsíc a zpět. První let se měl uskutečnit v roce 2024, ale vzhledem k současnım problémům se může tento termín ještě posouvat. 

Je také otázkou, co by se stalo, pokud by firma Blue Origin se žalobou na SpaceX uspěla. Podle serveru CNBC ji po ztrátě kontraktu začali opouštět někteří klíčoví inženıři, z nichž někteří již přešli ke konkurenci. Firma přitom během posledních dvou let nabrala asi 1 500 zaměstnanců.

Pro Blue Origin to není první spor se SpaceX, ve kterém je „zapletená“ NASA. Podobně si stěžovala na rozhodnutí o užívání slavné odpalovací rampy LC-39A. SpaceX chtělo rampu využívat exkluzivně, zatímco Blue Origin navrhovala vybudování kosmického přístavu, kterı by sdílelo více firem. I zde rozhodoval GAO, kterı 12. prosince 2013 protest Blue Originu zamítl.