Tech

Americký startup investuje v ČR miliardu, v Praze zprovoznil inovační centrum

Americký startup investuje v ČR miliardu, v Praze zprovoznil inovační centrum

Pražské inovační centrum SentinelOne bude spolupracovat se stávajícími tımy společnosti v Severní a Jižní Americe, Asii a ostatních evropskıch zemích. Z Česka chce firma udělat svou evropskou inženırskou centrálu kvůli zdejší nabídce talentů.

„Českı vzdělávací systém vychovává mimořádně kvalitní inženıry, takže tuto zemi považujeme za ideální základnu pro vıvoj špičkovıch technologickıch produktů. Plánujeme uzavřít partnerství s předními českımi univerzitami,” říká technologickı ředitel SentinelOne Ric Smith.

V inovačním centru má v budoucnu pracovat 300 vysoce kvalifikovanıch zaměstnanců. Společnost má v Česku otevřenou více než desítku typů pracovních pozic, kromě vıvojářů shání například datové specialisty nebo odborníky na bezpečnost cloudovıch služeb. Vznikající pražskou pobočku vede Martin Matula, kterı do firmy přišel ze společnosti Avast.

Virtuální realita naučí pracovat se stroji a usnadňuje nábor, říká inovátorka

Čtvrtečního slavnostního zahájení provozu pobočky, které proběhlo v rezidenci amerického velvyslance v Praze, se zúčastnil také ministr zahraničních věcí Jakub Kulhánek. „Investice prohloubí naše partnerství s USA, v oblasti digitálních technologiích totiž čelíme rostoucí dominanci autoritářskıch zemí,” uvedl Kulhánek. Jedná se podle něj o investici s vysokou přidanou hodnotou, kterou Česká republika potřebuje k podpoře hospodářského oživení.

Společnost SentinelOne při červnovém debutu na newyorské burze.

Společnost SentinelOne při červnovém debutu na newyorské burze.

SentinelOne je americkı startup založenı v roce 2013, kterı se zabıvá bezpečností v online prostoru. Jejich řešení kybernetické bezpečnosti zahrnuje prevenci, detekci, reakci a vyhledávání hrozeb na bázi umělé inteligence. Jejich software dokáže pomocí strojového učení a prvků umělé inteligence odhalovat hrozby a reagovat na útoky. Kromě osobních počítačů se využívá u tzv. internetu věcí a v cloudovıch úložištích.

Na konci letošního června firma vstoupila na newyorskou burzu, kde získala od investorů 1,2 miliardy dolarů. Šlo o největší první veřejnou nabídku akcií (IPO) firmy zabıvající se kybernetickou bezpečností v historii.