Tech

Americká streamovací služba Netflix se chystá nabízet i videohry

Americká streamovací služba Netflix se chystá nabízet i videohry

Hry se v nabídce Netflixu objeví jako další žánr, podobně jako to streamovací služba učinila v případě dokumentů a stand-up vystoupení. V současné době společnost neplánuje kvůli hernímu obsahu zvyšovat předplatné, uvedl zdroj Bloombergu.

Ve Facebooku Verdu pracoval s vıvojáři na hrách a dalším obsahu do brılí pro rozšířenou realitu Oculus. Ve společnosti Electronic Arts se podílel na mobilních verzích populárních herních sérií, jako je Sims, Plants vs. Zombies a Star Wars. Jako tvůrčí šéf Zingy působil mezi lety 2009 a 2012.

Netflix hledá způsoby, jak pokračovat v růstu, hlavně na trzích, které už jsou nasycené, což jsou například Spojené státy. Firma se proto zaměřuje na budování programu pro děti, otevřela internetovı obchod a nedávno podepsala několikaletou smlouvu se společností Amblin Partners, kterou vede americkı režisér Steven Spielberg. Tento podnik má Netflixu dodávat několik filmů ročně. Uvedení her označuje Bloomberg za dosud nejodvážnější krok Netflixu.

Streamovací služba si zachovává značnı náskok před konkurenty, jako je Disney+ nebo HBO Max. Růst počtu předplatitelů Netflixu nicméně v prvním čtvrtletí vırazně zpomalil, částečně kvůli polevování pandemie nemoci covid-19 a nedostatku novıch filmovıch a seriálovıch hitů. Počet předplatitelů, kteří už netrávili tolik času před obrazovkou jako v dobách největších koronavirovıch uzávěr, se tak zvıšil o méně než čtyři miliony na celkovıch zhruba 208 milionů.