Svět

Výbuch poškodil centrum pro testování na koronavirus v Nizozemsku. Policie hovoří o úmyslné akci

Výbuch poškodil centrum pro testování na koronavirus v Nizozemsku. Policie hovoří o úmyslné akci

Amsterodam/Brusel Exploze neznámé vıbušniny ve středu ráno poškodila centrum pro testování na koronavirus v nizozemském městečku Bovenkarspel. Policie podle agentury Reuters hovoří o úmyslné akci a snaží se zjistit, co přesně vıbuch způsobilo. Nikdo při něm nebyl zraněn, hlášena jsou pouze rozbitá okna.

„Zatím přesně nevíme, co vybuchlo, nejdříve to musí vyšetřit pyrotechnici,“ řekl policejní mluvčí Menno Hartenberg. Exploze obcí Bovenkarspel, která leží asi 55 kilometrů severně od Amsterodamu, otřásla těsně před sedmou ráno, když bylo ještě testovací středisko zavřené. Všechny dopolední odběrové termíny pak byly zrušeny.

Policie prostor uzavřela a domnívá se, že odběrové místo se stalo terčem útoku. „Tvrdíme, že něco takového se nestane jen tak náhodou,“ uvedl Hartenberg. Vıbušninu podle něj „někdo musel umístit“.

Místo, kde shořelo testovací centrum na covid.

Agentura AFP připomíná, že ve vesnici Urk nedaleko Bovenkarpselu se v lednu stalo koronavirové testovací centrum terčem žhářského útoku. Nizozemsko tehdy zasáhla několikadenní vlna nepokojů spojená s vyhlášením nočního zákazu vycházení, při které policie zadržela stovky lidí.