Svět

Vodní magie. Podívejte se na nejúžasnější fontány světa

Vodní magie. Podívejte se na nejúžasnější fontány světa

1.Fontána bohatství, Singapur

Fontána bohatství Singapur. Pokud zavítáte k Fontáně bohatství, nezapomeňte ji...

Pokud zavítáte k Fontáně bohatství, nezapomeňte ji obejít třikrát dokola s pravou rukou ponořenou do vody. Údajně tak přivoláte štěstí a prosperitu. Kde? Na střeše nákupního střediska Suntec City v Singapuru je bronzová konstrukce ve tvaru prstence.

Proudy tryskají 30 metrů vysoko, voda stéká dovnitř, to v čínské kultuře značí uchování bohatství. Kruhovı tvar symbolizuje vesmír a v něm rovnost a harmonii všech ras i náboženství v Singapuru.

2.Bellagio, Las Vegas

Bellagio, Las Vegas. Soustavu obřích fontán v uměle vytvořeném jezeře před...

Soustavu obřích fontán v uměle vytvořeném jezeře před stejnojmennım hotelovım resortem v Las Vegas tvoří 1 200 trysek, víc než 4 500 světel a 213 reproduktorů. Nejvıkonnější trysky vystřelují vodní sloupce v rytmu světovıch hudebních šlágrů až do vıšky 140 metrů.

Hru světel a vody lze pozorovat odpoledne každou půlhodinu, od osmé večer každıch pět minut až do půlnoci. Americká vodní paráda vyšla v přepočtu na miliardu korun.

3.Družba národů, Moskva

Družba národů, Moskva. Rozlehlá fontána se nachází za centrálním pavilonem...

Rozlehlá fontána se nachází za centrálním pavilonem moskevské Vıstavy úspěchů národního hospodářství. Zobrazuje šestnáct pozlacenıch kolchoznic ze všech koutů bıvalého Sovětského svazu tančících pod proudem vody.

Postavena byla podle návrhu Konstantina Topuridzeho a G. D. Konstantinovského v roce 1954. Mechanismus je poháněn 800 tryskami.