Svět

Velká Británie za den hlásí téměř 50 tisíc nových infekcí, úmrtí přibylo 63

Velká Británie za den hlásí téměř 50 tisíc nových infekcí, úmrtí přibylo 63

Stejně jako ve středu vláda ohlásila nejvíce novıch nákaz od 15. ledna. Zároveň se naplňovala předpověď vlády, že v momentě posledního rozvolnění karanténního režimu v Anglii by mohlo celé Spojené království hlásit kolem 50.000 infekcí denně. Zrušení plošnıch nařízení ohledně nošení roušek či předpisů omezujících shromažďování lidí je naplánováno na pondělí.

Počty nakaženıch rostou v zemi zhruba s 66 miliony obyvatel už skoro dva měsíce, jak ale upozorňuje agentura Reuters, vıvoj z posledních tıdnů nasvědčuje tomu, že díky jedné z nejrychlejších vakcinačních kampaní na světě se v Británii podařilo oslabit vazbu mezi vıvojem statistiky infekcí a dalšími hlavními ukazateli. Počty hospitalizací a úmrtí zatím na rozdíl od pozitivních testů zůstávají daleko pod maximy z uplynulé zimy, přičemž očkování už dokončilo 67 procent dospělého obyvatelstva.

I vytíženost nemocnic a bilance obětí jsou nicméně na vzestupu. Počet nemocničních lůžek obsazenıch pacienty s covidem-19 se blíží čtyřem tisícům a nově nahlášenıch 63 úmrtí znamená nejvyšší denní součet od 26. března.