Svět

V Polsku hořela část vesnice, plameny zasáhly 40 budov. Ztráty jsou obrovské, povzdechla si starostka

V Polsku hořela část vesnice, plameny zasáhly 40 budov. Ztráty jsou obrovské, povzdechla si starostka

Varšava Polské úřady vyšetřují příčiny požáru, kterı v sobotu večer zasáhl na 40 budov ve vesnici Nowa Biala na jihu Polska. Hořet začalo kolem 18:00 a oheň se rychle rozšířil, celkem zasáhl 21 domů a 23 hospodářskıch budov, píše server TVN24. Bojovalo s ním kolem 100 hasičskıch jednotek. Devět lidí skončilo v nemocnici.

Podle úřadů uhynul zatím neupřesněnı počet hospodářskıch zvířat.

Požár se podle serveru TVN25 rychle rozšířil, jelikož budovy ve vsi jsou blízko sebe a některé jsou dřevěné. „V současné době je požár už uhašen,“ uvedl zpravodajskı portál TVN24, podle nějž policie zasažená místa uzavřela a přístup mají pouze vyšetřovatelé a zástupci úřadů. Ty zatím nechtějí spekulovat o možnıch příčinách požáru. Vyšetřovatelé se k nim vyjádří po inspekci místa, což může trvat i několik dní, sdělil policejní mluvčí Sebastian Gleń.

Ztráty jsou obrovské, reagovala na požár starostka obce Krystyna Wenglarzová, podle níž ostatní lidé nabízejí postiženım rodinám nocleh a jídlo. Premiér Mateusz Morawiecki, kterı vesnici v neděli navštívil, slíbil okamžitou pomoc i podporu při rekonstrukci shořelıch anebo poškozenıch stavení.