Svět

V Bratislavě protestují odpůrci kroků proti šíření koronaviru

V Bratislavě protestují odpůrci kroků proti šíření koronaviru

Demonstrace začala před prezidentskım palácem a dav později zablokoval nedalekou ulici. V centru města se začínají tvořit kolony, hlásí server Sme.sk.

Protestující tvrdí, že bojují proti omezování práv a proti "genocidě národa", popisuje agentura TASR, podle níž demonstranti kritizují Čaputovou, slovenskou vládu i parlament. Účastníci demonstrace také odmítají očkování proti covidu-19 i testy na koronavirus. Celou pandemii totiž označují za podvod.

Demonstrující podle agentury odmítají rovněž novelu zákona, která mírně zvıhodní očkované občany země v případě zhoršení pandemie. Pokud se zhorší epidemická situace, budou moci jít například do restaurací, divadla nebo kadeřnictví bez omezení. Neočkovaní budou potřebovat potvrzení o překonání covidu-19 nebo negativní test, popsal už dříve Denník N.

PCR testy mezitím ve středu prokázaly na Slovensku nákazu koronavirem u 49 lidí, dalších 14 lidí mělo pozitivní antigenní testy. Kvůli covidu-19 zemřeli další dva lidé. Informovalo o tom dnes slovenské ministerstvo zdravotnictví s tím, že obě dávky vakcíny dosud zdravotníci aplikovali více než 1,9 milionu obyvatel Slovenska, kde žije přibližně 5,3 milionu lidí.