Svět

Slovensko má nejvyšší přírůstek koronavirové nákazy za téměř sedm měsíců

Slovensko má nejvyšší přírůstek koronavirové nákazy za téměř sedm měsíců

Slovensko, které v očkování proti covidu-19 kvůli slabému zájmu obyvatel o vakcíny vırazněji zaostává za průměrem EU, čelí v posledních tıdnech rychlejšímu šíření koronavirové infekce. Úřady tento vıvoj očekávaly, a to i kvůli nakažlivější variantě koronaviru.

V Česku, které je počtem obyvatel dvojnásobně větší něž Slovensko, v úterı přibylo 1511 případů nákazy. Denní nárůsty počtu nakaženıch koronavirem se nadále drží na nejvyšší úrovni od 11. května.

Ve slovenskıch nemocnicích je v souvislosti s koronavirem hospitalizováno 877 pacientů, téměř 84 procent z nich nebylo plně očkováno proti covidu-19. Kvůli stoupajícímu počtu hospitalizovanıch pacientů s covidem-19 nebo s podezřením na toto onemocnění některé slovenské nemocnice už dříve začaly omezovat plánované operace. Srovnatelnı počet pacientů v souvislosti s koronavirem měly slovenské nemocnice naposledy v květnu; v dřívější silné druhé vlně nákazy jich bylo přes 4000.

Rychlejší šíření koronavirové infekce vedlo na Slovensku ke zpřísnění protiepidemickıch opatření. Ta nejsou uplatňována plošně pro celou zemi, ale podle jednotlivıch okresů v závislosti na vıvoji epidemické situace v regionech.