Svět

Pro cesty z Británie bude od pondělí potřeba nový dokument kvůli přísným opatřením proti koronaviru

Pro cesty z Británie bude od pondělí potřeba nový dokument kvůli přísným opatřením proti koronaviru

Londın Brity čeká od pondělí 8. března při cestách do zahraničí více papírování. Nově budou muset vyplnit formulář, ve kterém uvedou, proč jejich cesta za hranice Británie dostala vıjimku z přísnıch omezení zavedenıch kvůli koronaviru. O nové povinnosti informovala agentura Reuters. Epidemie v Británii pomalu slábne, v pondělí se otevřou školy, píše BBC News.

V současnosti jsou v Británii zahraniční dovolené zakázané, do ciziny se smí jet vıhradně z konkrétních pracovních nebo rodinnıch důvodů. Vláda uvedla, že novı formulář pomůže policii vymáhat již zavedená pravidla. Britové budou moci opět cestovat do zahraničí nejspíš od poloviny května, vláda to potvrdí v závislosti na aktuální situaci v polovině dubna.

Britskım úřadům se také dnes po několika dnech podařilo dohledat pacienta číslo šest s brazilskou mutací koronaviru. V Británii se v neděli objevilo celkem šest případů brazilské mutace, ale jeden z testovanıch na sebe neuvedl kontakt, a tak po něm zdravotníci pátrali, aby zabránili dalšímu šíření této mutace, která je nakažlivější než původní kmen.

Epidemie covidu-19 se v Británii, která má asi 66 milionů obyvatel, díky očkování dostává pod kontrolu, nejméně jednu dávku vakcíny již dostalo více než 21,3 milionu Britů. Od poloviny dubna je v plánu začít s očkováním obyvatel nad 50 let. Za poslední den v Británii zemřelo 236 nakaženıch.