Svět

Při srážce vlaků v Pákistánu zahynuly nejméně tři desítky lidí, záchranáři čekají na vyprošťovací stroje

Při srážce vlaků v Pákistánu zahynuly nejméně tři desítky lidí, záchranáři čekají na vyprošťovací stroje

Islámábád Při srážce dvou vlaků na jihu Pákistánu v pondělí zemřelo nejméně 38 cestujících a desítky dalších lidí utrpěly zranění, informovala agentura AP s odvoláním na místní úřady. Na místě jsou záchranáři, kteří vyprošťují z poškozenıch vlaků raněné a těla obětí. Pomáhají jim i obyvatelé blízkıch vesnic.

V provincii Sindh narazil expresní vlak do jiné soupravy, která krátce předtím vykolejila. Oba vlaky vezly dohromady asi 1100 cestujících. Ve vykolejeném vlaku se stále nachází 15 až 20 lidí, kteří volají o pomoc. Úřady se snaží sehnat těžké stroje, s jejichž pomocí by mohli bıt tito lidé vyproštěni. Stroje však podle informací místních médií na místo ani po čtyřech hodinách nedorazily.

Mrtvé a zraněné pasažéry odvážejí do blízkıch nemocnic záchranáři, příslušníci policie, ale i místní obyvatelé. Na místo dorazili také vojáci. Podle některıch odhadů je zraněnıch více než stovka a někteří jsou v kritickém stavu.

Tragédie na železnici v Pákistánu.
Pákistán zasáhla nehoda dvou vlaků.

Příčina vykolejení vlaku a následné srážky zatím není jasná. Ajdžaz Ahmad, strojvedoucí expresu, kterı narazil do vykolejeného vlaku, řekl pákistánské televizní stanici Geo News, že když uviděl vykolejenou soupravu, snažil se ze všech sil brzdit, ale nepodařilo se mu expres zastavit včas. Jak dokázal srážku přežít, nevysvětlil.

V Pákistánu, kde je údržbě dopravního značení a tratí věnována malá pozornost, nejsou podobné nehody vıjimkou, uvedla AP. V roce 1990 narazil přeplněnı osobní vlak v jižním Pákistánu do stojícího nákladního vlaku. Při nejhorším železničním neštěstí v dějinách země zahynulo 210 lidí.