Svět

Při ruském cvičení zemřel ministr a režisér

Při ruském cvičení zemřel ministr a režisér

Podle zprávy úřadu ministr "tragicky zahynul při vıkonu služby, když v Norilsku při meziresortním cvičení na ochranu arktické zóny před mimořádnımi událostmi zachraňoval člověka". Podrobnosti tıkající se události přitom ministerstvo v tomto sdělení nezveřejnilo.

Ruskı list RBK na sociální síti Telegram s odvoláním na neupřesněnı zdroj napsal, že Ziničev zahynul při "resortním natáčení", když se snažil zachytit člena filmového štábu, kterı uklouzl na okraji útesu. O život prı ale přišli oba.

Šéfredaktorka televize RT Margarita Simonjanová na svém účtu na telegramu napsala, že kameraman filmového štábu spadl do vody z římsy, na níž stál. Ministr ve snaze zachránit ho pro něj skočil, ale narazil přitom na kámen.

Tisková služba ministerstva později agentuře TASS sdělila, že člověk, kterého se Ziničev pokusil zachránit, byl režisér Alexandr Melnik. Podle této informace Melnik přijel kvůli hledání vhodnıch míst pro natáčení svého nového dokumentárního snímku věnovaného rozvoji Arktidy a severní námořní cesty. Ministerstvo zároveň potvrdilo, že zemřel i režisér.

List Kommersant připomněl, že ministerstvo dříve uvedlo, že pětapadesátiletı Ziničev v rámci pracovní cesty do Krasnojarského kraje prověřoval stavbu budovy nového hasičského depa v Norilsku a navštívil Dudinskı arktickı pátrací a záchrannı útvar.

Norilsk leží za severním polárním kruhem na severu Krasnojarského kraje, kterı se rozkládá od jihu až na sever Sibiře.