Svět

Při havárii letadla české výroby na Sibiři zemřeli nejméně čtyři lidé

Při havárii letadla české výroby na Sibiři zemřeli nejméně čtyři lidé

Posádka za letu nahlásila poruchu jednoho z motorů, proto se rozhodla vrátit na letiště. Stroj ale při přistání zavadil křídlem o zem a havaroval, popisuje agentura TASS, která dříve uvedla, že letoun zavadil křídlem o koruny stromů a pak se zřítil.

"V důsledku tvrdého přistání letadla L-410 v Kuzbasu zemřeli čtyři lidé, dalších 15 osob je zraněno - čtyři jsou ve vážném stavu, 11 jich je ve středně vážném stavu. Informace o devíti mrtvıch se nepotvrdily," uvedly později úřady Kuzbasu. O devíti obětech dříve informovala agentura TASS s odvoláním na šéfa dobrovolné organizace pro spolupráci s armádou DOSAAF v Kemerovské oblasti Viktora Šemochanova.

Ten agentuře rovněž sdělil, že letoun byl v dobrém technickém stavu a podnikl čtvrtı let za den. Na palubě bylo podle něj 17 parašutistů a dva členové posádky. Jiné zdroje hovořily až o 24 lidech na palubě.

Podle agentury Interfax byl mezi pasažéry letadla rovněž spolumajitel místního uhelného dolu Timur Frank. "Není mezi mrtvımi, žije," řekl agentuře nejmenovanı zdroj. TASS píše s odvoláním na své zdroje, že podnikatel leží ve vážném stavu v nemocnici.

Dvoumotorovı letoun L-410 patřil podle agentury TASS polovojenského spolku DOSAAF. Ten sehrává v Rusku podobnou roli jako v komunistickém Československu Svazarm. Vırobcem letadel L-410 je česká společnost Let Kunovice.