Svět

Polák se chtěl pomstít údajnému milenci své ženy, pálkou ale zdemoloval úplně cizí auto

Polák se chtěl pomstít údajnému milenci své ženy, pálkou ale zdemoloval úplně cizí auto

Vše se odehrálo o víkendu, kdy na tísňovou linku 112 přišlo hlášení o vandalovi demolujícím osobní auto na parkovišti ve slezské obci Nowa Slupia, čítající asi 1 400 obyvatel.

„Očití svědci varovali před agresivním mužem, kterı dřevěnou pálkou rozbíjel okna toyoty,“ řekl serveru Onet.pl. policejní mluvčí Karol Macek. Když na místo dorazila policejní hlídka, přistihla u poničeného vozu sedmadvacetiletého muže, kterého zjevně nával vzteku už přešel.

Byl střízlivı, klidně odpovídal na otázky policistů a přiznal se, že chtěl poškodit auto muže, kterého podezíral, že má poměr s jeho manželkou.

Brzy ale vyšlo najevo, že si žárlivec špatně vybral vůz, na kterém si vybil zlost. Poničená toyota byla totiž vozem třiačtyřicetileté ženy, která způsobenou škodu odhadla na tisíc zlotıch (asi 5 500 korun). Pachatele policie zadržela a případ bude projednávat soud.

Mapy poskytuje freytag & berndt. Společnost také vytváří mobilní aplikaci PhoneMaps, která obsahuje turistické a cykloturistické mapy celé Evropy, aplikace je ke stažení zdarma na Apple Store a Google Play Store. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap