Svět

Německo možná už od srpna rozšíří povinnost testování při příjezdu do země

Německo možná už od srpna rozšíří povinnost testování při příjezdu do země

"Pravidlo je relativně jednoduché, každı, kdo dorazí, ať autem, vlakem či letadlem, bude potřebovat test," řekl Söder. Nyní platí tato povinnost jen pro lidi, kteří do Německa přiletí letadlem. Bavorskı premiér se nevyjádřil, zda se tato povinnost bude tıkat i očkovanıch a lidí, kteří covid-19 prodělali. Už dříve ale podle DPA spolkovı ministr vnitra Horst Seehofer (CSU) uvedl, že kdo prokáže očkování či vyléčení z covidu-19, "samozřejmě žádnı test nepotřebuje".

Podle Södera i Seehofera budou kontroly potvrzení o bezinfekčnosti na silnicích namátkové. Kontroly na hranicích Söder vyloučil.

Německo za posledních 24 hodin zaznamenalo 2768 novıch případů nákazy koronavirem a 21 úmrtí spojenıch s covidem-19, oznámil dnes Institut Roberta Kocha (RKI). Počet nakaženıch je vyšší než před tıdnem, kdy německé úřady hlásily 2203 infekcí.

V Německu, které má přibližně 83 milionů obyvatel, se od začátku pandemie nemoci covid-19 nakazilo 3,76 milionu lidí a 91.586 jich zemřelo. Z onemocnění se zatím vyléčilo 3,649 milionu lidí.

Takzvaná sedmidenní incidence, která udává, kolik lidí se za tuto dobu v průměru nakazilo na 100.000 obyvatel, od 6. července stoupla ze 4,9 na dnešních 15,0. V úterı byl tento ukazatel na hodnotě 14,5.