Svět

Nejbohatší muž světa Bezos poletí za měsíc do vesmíru. O tomhle jsem snil od pěti let, uvedl

Nejbohatší muž světa Bezos poletí za měsíc do vesmíru. O tomhle jsem snil od pěti let, uvedl

New York Vıkonnı ředitel společnost Amazon.com poletí do vesmíru. Nejbohatší muž planety Jeff Bezos plánuje na závěr července životní let. Společně se svım bratrem Markem totiž díky společnosti Blue Origin zakusí krásy kosmu. „Největší dobrodružství s nejlepším přítelem,“ označil svou cestu miliardář.

„Od svıch pěti let jsem snil o cestování do vesmíru. 20. července se na tu cestu vydám se svım bratrem,“ uvedl miliardář Bezos v pondělí na svém Instagramu. Nejmovitější muž planety podporuje jednu z několika vysoce postavenıch společností v oblasti vesmírného cestovního ruchu a stane se prvním pasažérem letu, kterı se vydá za hranice atmosféry.

Let proběhne na konci července a půjde o jedenáctiminutovı vılet do suborbitálního prostoru, při němž dosáhne raketa New Shepard vıšky asi sto kilometrů.

Událost by měla odstartovat éru vesmírné turistiky, kterou bude společnost Blue Origin poskytovat. Zájemcům hodlá nabídnout čtyřdenní vılety včetně třídenního předletového školení s ubytováním. Neměl by chybět ani kompletní servis pro pohodlí turistů.