Svět

Na Tchaj-wanu hořel třináctipatrový věžák, 25 mrtvých a přes 50 zraněných

Na Tchaj-wanu hořel třináctipatrový věžák, 25 mrtvých a přes 50 zraněných

Záchranné a vyprošťovací práce na místě pokračovaly ještě dnes odpoledne místního času. Tchajwanští představitelé uvedli, že do nemocnice bylo převezeno 55 lidí, z nichž 14 nejevilo známky života. Na místě neštěstí bylo navíc nalezeno nejméně 11 těl, která byla dopravena rovnou do márnice.

V dolní části budovy byly kanceláře a obchody, od sedmého do 11. patra sloužil dům k rezidenčnímu bydlení. Mnoho pater bylo podle hasičů zničeno. Záchranné práce komplikuje stáří budovy, je z roku 1981, a sutiny, jež brání v přístupu do některıch částí objektu.

Příčina požáru zatím nebyla objasněna. Jeden ze svědků řekl, že ho uprostřed noci probudila mohutná exploze a pak uviděl dům v plamenech. To později potvrdili také další svědci. Na místo neštěstí okamžitě přijel ministr vnitra.

Podle nepotvrzenıch zpráv začalo hořet v prvním patře budovy, v níž žilo přes 100 lidí. Agentura DPA uvedla, že mnoho obyvatel domu byli senioři a lidé fyzicky či duševně postižení. Objektu se přezdívalo "strašidelnı dům", protože v několika nižších patrech byly již nefungující, opuštěné restaurace, karaoke kluby a kino.