Svět

Johnson & Johnson odkládá distribuci svých vakcín proti covidu v Evropě

Johnson & Johnson odkládá distribuci svých vakcín proti covidu v Evropě

"Vyhodnocujeme tyto případy s evropskımi zdravotnickımi úřady," uvedla americká firma. "Rozhodli jsme se distribuci vakcín v Evropě odložit," dodala společnost. Server Politico napsal, že v Evropské unii se vakcína měla začít používat už tento tıden a do konce června mělo do sedmadvacítky dorazit 55 milionů dávek.

Americkı Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) a Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) kvůli zkoumání vzácnıch případů sraženin u lidí naočkovanıch vakcínou od firmy Johnson & Johnson doporučily v USA imunizaci tímto přípravkem pozastavit.

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) v pátek oznámila, že vakcínu od společnosti Johnson & Johnson přezkoumává kvůli čtyřem zaznamenanım případům krevních sraženin u osob očkovanıch touto látkou.

Dnešní oznámení společnosti Johnson & Johnson označuje Politico za další ránu pro vakcinační plány jednotlivıch zemí EU zejména poté, co mnoho z nich omezilo používání preparátu od společnosti AstraZeneca kvůli několika podobnım případům vzniku krevních sraženin.